Doktorikoolid
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas on Tartu Ülikoolis kaks doktorikooli, Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool ning Keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikool. Doktorikoolidesse kaasatud õppekavadest, doktorikooli partnerasutustest ja eesmärkidest saab pikemalt lugeda doktorikoolide koduleheküljelt. Mõlemad doktorikoolid alustasid oma tegevust juba 2009. aastal.
Doktorikoolide eesmärgiks on doktoriõppe kvaliteedi ja efektiivsuse suurendamine ülikoolide ja muude partnerasutuste koostöös. Doktorikoolide tegevused hõlmavad nii erialaseid kui erialaüleseid huvisid, toetades tudengite rahvusvahelist õppe- ja teaduskoostööd. Doktorikoolid lähtuvad oma tegevustes Eesti ülikoolide vahel sõlmitud kvaliteedi hea tava leppest (2011) ning Euroopa Komisjoni poolt sõnastatud innovatiivse doktoriõppe põhimõtetest (2011).
Aastatel 2016–2022 kuuluvad doktorikoolid „Ühtekuuluvuspoliitika fondide rakenduskava 2014-2020” prioriteetse suuna “Kasvuvõimeline ettevõtlus ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline teadus- ja arendustegevus” meetme “Eesti T&A rahvusvahelise konkurentsivõime suurendamine ja osalemine üle-euroopalistes teadusalgatustes” tegevuse "Institutsionaalne arendusprogramm teadus- ja arendusasutustele ja kõrgkoolidele" (ASTRA) alla. Tartu Ülikoolis tegutsevad doktorikoolid ASTRA projekti PER ASPERA raames, mida finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond. Doktorikoolide rahastusperiood on 01.01.2016–31.08.2022.
![]() |
![]() |
Doktorikoolide infopäev 9. septembril 2016