Autor:
TÜ õpirände keskus

Erasmus+ Euroopa-sisene konkurss 2023/2024

Kui sul on soov õppida järgmisel õppeaastal välismaal, siis on õige aeg plaanide tegemiseks. Kandideerimine sügis- ja/või kevadsemestriks on avatud 14.02.-15.03.2023.

Erasmus+ Euroopa-sisene õpirände programm annab sulle võimaluse õppida vahetusüliõpilasena oma erialaüksuse partnerkõrgkoolis Euroopas. Erasmuse programmis võid osaleda mitu korda, kokku kuni 12 kuud ühes õppeastmes. Sealjuures on oodatud osalema kõikide õppeastmete üliõpilased! Lisaks tasuta õppele väliskõrgkoolis ja sealse õppetöö arvestamisele TÜ õppekava osana, on kõigile osalejatele tagatud Erasmus+ stipendium. Toetuse suurus sõltub sihtriigist (600 või 540 eurot kuus), lisatoetus vähemate võimalustega üliõpilastele (+250 eurot kuus). Läbi rohelise reisiviisi lisatoetuse on soositud keskkonnasõbralikum reisiviis.

Kandideerimisdokumendid:

  • elektrooniline avaldus SoleMOVE süsteemis;
  • motivatsioonikiri (allkirjastatud);
  • tõend õppetulemuste kohta (praeguse õppekava kohta, küsi õppekorraldusspetsialistilt/dekanaadist);
  • keeleoskust kinnitav tõend (sinu õppetöö keele kohta väliskõrgkoolis).

Avalduse lisadokumendid võid üles laadida digitaalselt allkirjastatuna või paberil allkirjastatud dokumentide skaneeritud koopiatena. Vaata ka rahvusvahelise õpirände keskuse üldisi soovitusi dokumentide koostamiseks siit.

Märkides avaldusele 2 huvipakkuvat kõrgkooli suurendad oma võimalusi välja valituks saada. Soovi korral saad kandideerida ka üheks semestriks ühte ja teiseks semestriks teise välisülikooli, st sooritada kaks eraldiseisvat õpirännet. Seda eeldusel, et Erasmus+ programmis osalemine ühes õppeastmes ei ületa 12 kuud. Jälgi ka, et välisülikoolide semestrid ei kattuks. Selliselt kandideerides esita palun kaks eraldi avaldust.

Avaldused vaatab läbi vastava akadeemilise üksuse Erasmuse õpirände koordinaator, otsuse välja valimise kohta teeb sama erialaüksus märtsi lõpuks.

Uuri lisa:

Erasmus+ partnerkõrgkoolid Euroopas ja sihtkoha otsing SoleMOVE süsteemis
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände põhimõtted

Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände stipendium

Erasmuse koordinaatorid valdkondades

#õppimine

Koolitusvõimalused ja üritused

Doktorandil tuleb oma õpingute käigus omandada oskusi, mis on vajalikud ja toetavad teadustöö valmimist ning professionaalset arengut.
#õppimine

Artiklite keeletoimetamise toetus

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond toetab doktoritööga seotud artiklite keeletoimetamist.
#õppimine

Atesteerimise kuupäevad

Atesteerimised toimuvad kaks korda aastas: sügissemestri lõpus ja kevadsemestri lõpus.