Tartu Ülikool

Ettekanne Islamieelse Araabia poolsaare ajaloost kirjutistes

Usuteaduskonna semitistika nooremteadur Imar Yacine Koutchoukali peab reedel, 12. augustil Vabas Akadeemias avaliku loengu teemal "Islamieelse Araabia poolsaare ajalugu kirjutistes".

Üle tuhande aasta on meie arusaam islamieelse Araabia poolsaare ajaloost tingitud legendidest ja mütoloogiast. Keskaja islami õpetlased Kairos ja Baghdadis olid ehitanud legendaarse pildi rändavatest ja püsivalt sõdivatest hõimudest ning neid kirjeldanud sõnaga jāhiliyya – teadmatus. Viimaste aastakümnendate on jooksvalt ilmnenud, tõlgendatud ning tõlgitud tuhanded islamieelsed raidkirjad, mis edastavad oluliselt teistsuguse pildi sellest piirkonnast. Kas ja kuidas muutuvad need uued allikad meie arusaami Araabia poolsaare ajaloost enne islami tulekut?

Loeng toimub kell 18.15 Katoliku Hariduskeskuse ruumis B 112 (Jakobi 41). Majja saab sisse Ida tantsukooli ukse kaudu kooli esikülje vasakul pool. Loengut on võimalik jälgida ka otseülekandena Postimehest

#teadus #ühiskonnale
Eesti ja Aasia tulevikusuhete raporti esitlemine Parlamendis

Riigikogu väliskomisjonile esitleti Eesti ja Aasia tulevikusuhete raportit

26.09.2022
#ühiskonnale
Kaks naist seisavad kõrvuti. Särkide peal on kirjas Tartu 2024

Selgusid Tartu Maailmaülikooli sündmuste eestvedajad

Teadlasi ja Lõuna-Eesti kogukondi ühendava Tartu Maailmaülikooli projekti partneriteks pääses 13 eripalgeliste ideedega kogukonda.
22.09.2022
#ühiskonnale
Käed Ukraina värvides

Ülikool kutsub kõiki üles toetama Ukraina üliõpilaste õpinguid