Anu Põldsam

Usuteaduskonna liikmete fotonäitused Tartu Jaani kirikus

Tartu Jaani kirikus avatakse kaks fotonäitust, mille autoriteks on TÜ usuteaduskonna liikmed. Judaistika lektor Anu Põldsam (1981) toob vaatajate ette isikunäituse „Hingestik“ ning Vana Testamendi ja semitistika professor Urmas Nõmmik (1975) isikunäituse „Lumm“.

Näituste avamine toimub 18. augustil 2022 kl 18:00 Tartu Jaani kirikus ning huvilistel on võimalik nendega tutvuda kuni 30. septembrini 2022.

Kui 2021. aasta sügisel astusid mõlemad harrastusfotograafid koos üles ühisnäitusel „Pildikeeli“, siis sel korral esitleb kumbki eraldiseisvat kollektsiooni hiljutistest töödest.

Autorid on oma isikunäitusi kirjeldanud järgmiselt.

Anu Põldsam, „Hingestik“:

„Unenäolik inimlik, piltliktegelik jumalik tähestik – hingerägastik. Tihnik, juurestik, niidistik. Olemise luustik – lummuslik, ainulik.“

Urmas Nõmmik, „Lumm“:

„Lumi lummab. Jää ja vesi lummavad. Rütm ja mustrid lummavad. Üleminekud lummavad. Minimalism lummab. Mustvalge lummab. Lumm lummab. Eesti talv lummab. Kivinenu lummab. Valge ja halli varjundid lummavad. Numinoosne lummab. Fastsineeriv lummab. Eksistentsiaalne rahu lummab. Lumm lummab. Lumm on luule. Roosa jaanuaritaevas heidab mustvalgele lummale poeetilise vaiba. Lummast saab pilt. Lummast saab poeesia.“

#teadus #ühiskonnale
Eesti ja Aasia tulevikusuhete raporti esitlemine Parlamendis

Riigikogu väliskomisjonile esitleti Eesti ja Aasia tulevikusuhete raportit

26.09.2022
#koostöö #kultuur #rahvusvaheline
Tune intensiivnädal Viljandis

TUNE’i projekt toob Viljandisse pärimusmuusikud üle Euroopa

23.09.2022
#ühiskonnale
Kaks naist seisavad kõrvuti. Särkide peal on kirjas Tartu 2024

Selgusid Tartu Maailmaülikooli sündmuste eestvedajad

Teadlasi ja Lõuna-Eesti kogukondi ühendava Tartu Maailmaülikooli projekti partneriteks pääses 13 eripalgeliste ideedega kogukonda.
22.09.2022