Lauri Kulpsoo (Wikimedia Commons)

Marju Lepajõe 60. sünniaastapäeva tähistamine

28. oktoobril oleks Tartu Ülikooli patristika õppejõud, tõlkija, klassikaline filoloog ja usundiloolane Marju Lepajõe saanud 60-aastaseks. 2019. aastal lahkunud kolleegi ja õpetajat peetakse meeles ja austatakse talle pühendatud näituse, trükiste ja kontserdiga.

Marju Lepajõe sünniaastapäevale pühendatud sündmuste ajakava:

Kell 15.00 Tartu Ülikooli raamatukogus (W. Struve 1)

• Marju Lepajõele pühendatud näituse „Omnia munda mundis. Marju Lepajõe 60“ avamine.
  • Marju Lepajõe mälestusfondi stipendiumi üleandmine. Stipendiumifondi asutasid 2019. aastal Marju Lepajõe perekonna esindajad ja Tartu Ülikooli Sihtasutus, et jäädvustada Marju Lepajõe mälestus ja toetada ning tunnustada tema elutöö jätkamist. Mälestusfondi on võimalik toetada Tartu Ülikooli sihtasutuse kodulehel.

Kell 16.30 Tartu Ülikooli kohvikus (Ülikooli 20) Marju Lepajõele pühendatud trükiste esitlus

Esitlusele tulevad:

Kell 19.00 Tartu Jaani kirikus Marju Lepajõele pühendatud mälestuskontsert „Valgust valgub“

• Esineb ansambel Eesti Keeled, kontsert on tasuta.

Lisainfo:

Foto on dekoratiivne

Piret Kärtner: kes tahab, leiab eesti keele õppimiseks võimaluse

Euroopa päeva veebiloeng 7. mail

Huvilisi oodatakse 7. mail Euroopa päeva avalikule veebiloengule

Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskenduti semiootikale