Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üliõpilaste ja õppejõudude kasutada on lisaks Tartu Ülikooli raamatukogule ka mitu suurt erialaraamatukogu, mis asuvad meie ajaloolistes hoonetes. Raamatukogudest leiab olulisi erialateavikuid, silmapaisvate teadlaste annetatud kollektsioone, kaitstud tööde käsikirju ja palju muud huvitavat.
Arheoloogia raamatukogu sai alguse 1990. aastate alguses nullilähedasest seisust ja on viimase paarikümne aastaga jõudsasti kasvanud. Raamatukogu sisaldab hetkel umbes 7500 köidet.
Raamatukogu saab uusi väljaandeid peamiselt kingituste ja vahetuste teel. Meil on vahetuslepingud mitmete välisülikoolide ja instituutidega. Lisaks Eesti arheoloogiakirjandusele on meil küllaltki hästi esindatud uuem Saksa, Soome, Baltimaade ja Poola arheoloogiaalane kirjandus. Veel leiab meil arheoloogiaalast kirjandust Venemaa ja Skandinaaviamaade ning järjest kasvab ka teoreetilise kirjanduse osakaal.
Lahtiolekuajad: E 9-16, T 9-15, K 9-16
Muul ajal saab raamatukogu külastada kokkuleppel
Kontakt: Keiti Randoja 56279750, Kristiina Johanson 5239673
Raamatukogu hõlmab eesti keele, soome-ugri ja üldkeeleteaduse kogu. Kuna raamatukogu 3 ruumi on kasutusel ka seminari- ja koosolekuruumidena, siis laenutamiseks tuleb pöörduda aadressil Jakobi 2 - 423.
Jakobi 2-422 (soome-ugri osakonna raamatukogu), Jakobi 2-423 (eesti keele osakonna raamatukogu), Jakobi 2-446 (üldkeelteaduse osakonna raamatukogu) sisaldavad erialakirjandust õppe - ja teadustööks, mõningal määral ka soome- ja ungarikeelset ilukirjandust. Kaitstud bakalaureuse- , magistri- ja doktoritöödega on võimalik tutvuda kohapeal, Jakobi 2 - 423. Aadressil http://www.murre.ut.ee on kättesaadavad digiteeritud lõputööde käsikirjad.
Kogus on arvel arvel ligikaudu 1000 teavikut. Raamatuid saab laenutada TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel.
E–R 9–17 Jakobi 2- 423, Tartu tel 737 6543 Kontakt: leelo.padari [ät] ut.ee (Leelo Padari)
Koduleht
Eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna raamatukogu sisaldab raamatuid ja perioodikat eraialaseks õppe-ja teadustööks (folkloristika, etnoloogia, kultuuriteooria jm). Koju laenutatakse raamatuid TÜ üliõpilastele, õppejõudele ning teadlastele. Teistel huvilistel on võimalik raamatukogu teavikuid kasutada kohapeal. Raamatuid saab laenutada TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel. Täpsemalt vt. kodulehelt.
E 9–12 ja 14–16 T– N 9–12 Ülikooli 16-208, Tartu tel 737 5304 Kontaktisik: maili.pilt [ät] ut.ee (Maili Pilt)
Eetikakeskuse ja filosoofia osakonna raamatukogus leidub kirjandust moraalifilosoofia, rakenduseetika, esteetika, metafüüsika jt. aladelt. Raamatukogu on loodud eelkõige filosoofia- ja eetikaalaseks uurimistööks. Koju laenutatakse raamatuid TÜ üliõpilastele, õppejõudele ning teadlastele. Teistele huvilistele võimaldatakse teavikute kohapeal kasutamist. Raamatuid saab laenutada TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel. Täpsemalt vt. kodulehelt.
E 12–18 T–R 10–18 Jakobi 2, III korrus, Tartu tel 737 5413 Kontakt: laura.lilles-heinsar [ät] ut.ee (Laura Lilles-Heinsaar), liisi.veski [ät] ut.ee (Liisi Veski)
Kirjanduse ja teatriteaduse osakonna raamatukogu sisaldab erialakirjandust õppe- ja teadustööks, vähesel määral ilukirjandust ning kaitstud bakalaureuse-, magistri- ja doktoritöid. Raamatukogu lugejaks võivad olla kõik TÜ üliõpilased, õppejõud ja töötajad. Kõik teised lugejad omavad teavikute kohalkasutamise õigust. Lugejateenindus toimub TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel.
E–N 10–12, 13–16 Ülikooli 16-111, Tartu Tel: 737 5219 Kontakt: kadriliis.rammann [ät] ut.ee (Kadriliis Rammann)
Maailma keelte ja kultuuride kolledži raamatukogu asetseb kolmel erineval korrusel Toomemäe nõlvapoolsel küljel. Esimesele korrusele on paigutatud skandinaavia- ja slaavikeelsed raamatud (umbes 20 000). Teisel korrusel asetsevad saksa- ning ingliskeelsed teosed (umbes 17 000) ning kolmandal korrusel jagavad ruumi klassikalise filoloogia, hispaania-, prantsuse- ja itaaliakeelsed teavikud (umbes 14 000). Lisaks neile leiab raamatukogust ka Aasia ja Balti riikide kirjandust. Esimesel korrusel paikneb suur seminarilaud ning igal korrusel asuvad tööpinnad raamatukogu külastajate tarbeks. Lisaks on kahel korrusel olemas arvutid kohapealseks kasutamiseks.
Maailma keelte ja kultuuride kolledži raamatukogus on väljapaistev valik erisugust kirjandust. Mitmekeelse keele- ja kirjandusteaduse kõrval on lai valik ka ilukirjandust, ajalugu, filosoofiat, religiooni, geograafiat ja didaktikat käsitlevaid teoseid. Lisaks paiknevad igal korrusel raamatukogu külastajatele kohapealseks tarvitamiseks erinevad sõnaraamatud, leksikonid ja ajakirjad. Suur osa raamatutest on elektrooniliselt kataloogitud, mis on kättesaadav Eesti teadusraamatukogude ühises elektronkataloogis ESTER aadressil www.ester.ee
Maailma keelte ja kultuuride kolledži raamatukogu asub Lossi 3, sissepääs asub II korrusel (ruum 213).
Lahtiolekuajad kodulehel Sissepääs Lossi 3-213 Kontakt: keeled.raamatukogu [ät] ut.ee
Orientalistikakeskuse raamatukogu sisaldab raamatuid ja perioodikat põhiliselt budoloogia, indoloogia, sinoloogia ja tibetoloogia alalt, vähemal määral ka arabistika ja assürioloogia alaseid teoseid. Orientalistika raamatukogu hõlmab ka Linnart Mälli memoriaalkogu ja Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi raamatukogu. Raamatukogu kasutamiseks ja raamatute laenutamiseks tuleb pöörduda raamatukoguhoidja poole teet.toome [ät] ut.ee (e-posti) teel.
Ülikooli 18-226, Tartu Kontakt: teet.toome [ät] ut.ee (Teet Toome)
Semiootika osakonna raamatukogus leidub raamatuid semiootika, kulturoloogia, kommunikatsiooniuuringute jt. teemadel. Semiootika osakonna raamatukogu juurde kuulub Thomas A. Sebeoki biosemiootika - alane raamatukollektsioon umbes 1000 köitega. Sebeoki kogu on mõeldud kohalkasutuseks. Raamatuid laenutatakse TÜ raamatukogu lugejapileti või ID-kaardi alusel.
E 12–18, T–R 10–18 Jakobi 2, III korrus, Tartu Kontakt: evalotta [ät] ut.ee (Eva Lepik)
Raamatukogusse tellitakse kultuuriakadeemia õppekavadele vajaminevat kirjandust, noote ja auviseid. 2015. a. seisuga on raamatukogu fondis 58636 eksemplari teavikuid.
Lugejate kasutada on 1 printer/paljundusaparaat, kasutamiseks on vajalik luua isiklik pilveprindi konto. Skanneerimise võimalus. Lugemissaale on meil 2, kus on 8 avalikuks kasutamiseks mõeldud internetiühendusega arvutit, 4 neist varustatud ka kõrvaklappidega, olemas on ka Wifi kasutamise võimalus.
Seminarideks võib broneerida ühe lugemissaalidest, kus on olemas diivan, lauad, toolid, kott-toolid, televiisor, videomakk, muusikakeskused.
Asukoht peamaja 1. korrusel. Raamatukogu on avatud
E-K, R 9-18, N 9-19, L 10-16, P suletud
Facebooki konto
Blogi
Maailma keelte ja kultuuride kolledži raamatukogu lugemissaal
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.