Toetused ja stipendiumid
Meie üliõpilastel on võimalik taotleda erinevaid toetusi ja stipendiume. Mõned stipendiumid on iga-aastased, teisi antakse välja harvem, seega tasub pidevalt jälgida TÜ sihtasutuse välja kuulutatavaid konkursse.
Vaata ka üldisi toetusi ning kuhu nende saamiseks pöörduda.
Kristjan Jaagu ja Dora Pluss stipendiumite kohta saab infot siit. Kuula ka selgitavat webinari.
Stipendiumid
KARINE JA MARTIN KOOBASE STIPENDIUM
- 4 stipendiumit á 1500 eurot. Stipendiumile on oodatud kandideerima eesti ja soome-ugri keeleteaduse eriala bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilased.
-
2 stipendiumit á 400 eurot. Stipendium on mõeldud Tartu Ülikooli magistrantidele ja doktorantidele, kes oma uurimistöös jätkavad J. Lotmani ja tema koolkonna traditsioone filoloogias ja semiootikas.
Toomas Lapi mälestusstipendium ja tõlkestipendium
-
1 stipendium á 1000 eurot; mälestusstipendiumi antakse välja üle aasta. Mälestusstipendium on mõeldud kõigi tasemete üliõpilaste ja järeldoktorantuuris töötavate noorteadlaste (kuni 35 aastased) toetuseks, kelle humanitaar-, sotsiaal- või tõlkimisalane õppetöö, uurimistöö või muu tegevus on seotud Põhjamaadega.
-
1 stipendium á 1000 eurot; tõlkestipendiumi antakse välja üle 2 aasta. Tõlkestipendium on mõeldud toetuseks ja innustuseks noortele tõlkijatele (kuni 35 aastased), kes tegelevad ilukirjanduse tõlkimisega Põhjamaade keeltest eesti keelde.
valter niiluse nimeline stipendium
-
Stipendiumi eesmärk on toetada Tartu Ülikoolis läänemeresoome keelte ja eesti murrete uurimisvaldkonnas õppivaid tudengeid ja kraadiõppureid nende õppe- ja teadustöös ning premeerida selle valdkonnaga tegelevaid Tartu Ülikooli teadlasi või teadlaste töörühmi silmapaistvate tulemuste eest.
Gustav Teichmülleri stipendiumi fond
-
Stipendium on mõeldud filosoofia eriala üliõpilastele (alates 2. nominaalsest õppeaastast).
johannes voldemar veski stipendiumi fond
-
Stipendium on mõeldud peaainena eesti keelt õppivatele bakalaureuse- ja magistriastme üliõpilastele.
filosoofia ingliskeelse magistriõppe erialastipendium
-
Stipendiumid viiele parimale kandidaadile (200 eurot kuus kogu nominaalse õppeaja jooksul).
-
Mälestusfondi eesmärk on toetada Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna etnoloogia ning eesti keele ja läänemeresoome keelte eriala edukate üliõpilaste õpinguid ja enesetäiendamist nii Tartu Ülikoolis kui ka teistes maailma ülikoolides.
-
2 stipendiumit á 1000 eurot. Stipendiumile on oodatud kandideerima TÜ filosoofiateaduskonna ajaloo eriala magistri- ja doktoriõppe üliõpilased. Eelistatud on kandidaadid, kelle uurimistöö on seotud õigusajalooga.
prof paul saagpaku stipendiumi fond
-
Stipendium määratakse eesti või inglise keelt põhiainena õppivale üliõpilasele või vastavalt samade alade magistrandile viimaseks õpinguaastaks eelneva stuudiumi jooksul saavutatud tulemuste eest.
-
1 stipendium á 1500 eurot. Stipendiumile on oodatud kandideerima ühiskondlikult aktiivsed magistritaseme naisüliõpilased, kes plaanivad oma sotsiaal- või humanitaarvaldkonna teadustöö siduda järgmiste väärtustega ning neid oma ühiskondliku tegevuse kaudu Eestis edendada: demokraatia, õiglus, vabadus, õigusriiklus ja majanduslik õitseng.
ärieetika stipendium (koostöös swedbankiga)
-
Kuni 4 stipendiumi á 2 000 eurot. Kandideerima on oodatud doktorandid, kes on motiveeritud tegelema vastutustundliku ettevõtluse ja ärieetika küsimustega ning kes soovivad teha selles valdkonnas teadusliku uurimistöö.
-
1 stipendium 1000 eurot. Taotleda saavad filosoofiateaduskonna läänemeresoome keelte ja eesti murrete eriala bakalureuseõppe üliõpilased (alates 3. semestrist), magistrandid ja doktorandid.
eesti lähiajaloo sihtkapitali stipendium
-
Stipendiumifondi suurus kuni 30 000 eurot. Stipendiumit saab taotleda Eesti lähiajaloo teemaliste teadus- ja uurimustööde valmimise toetuseks.
-
1 stipendium 1500 eurot. Stipendiumile saavad kandideerida keemia ja meditsiini ajaloo valdkonna uurijad Tartu Ülikoolis, kellel on ilmunud vastavateemaline monograafia või artiklite seeria eelistatavalt kahe viimase aasta jooksul
ants ja maria silvere ja sigfried panti stipendiumid
-
12 stipendiumit á 1500 eurot. Taotleda saavad kõikide erialade kõigi tasemete edukad üliõpilased, kes vajavad majanduslikku abi. Võrdsete kandidaatide puhul eelistatakse naisüliõpilasi.
hea tahte fondi stipendium õpetajakoolituse tudengitele
-
1 stipendium 1350 eurot. Taotleda saavad kõikidel õpetajakoolituse õppekavadel täiskoormusel õppivad üliõpilased, kes vajavad majanduslikku tuge. Stipendiumi rahastab Tartu Ülikooli rektor prof. Volli Kalm igakuiste maksetena.
tartu ülikooli seitsmenda samba fondi stipendium
-
1 stipendium 3000 eurot. Taotleda saavad kõigi teaduskondade edukad bakalureuseõppe üliõpilased (alates 2. aasta), magistrandid ja doktorandid.
-
10 stipendiumit á 640 eurot ja 3000 eurot töötajate ja õppejõudude preemiateks. Üliõpilase stipendiumi saavad taotleda Tartust pärit edukad üliõpilased (keskmine hinne vähemalt 4,0) oma õppe- ja teadustöö toetuseks.
Teadustööde konkursid
üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss
Konkursi eesmärgid:
- väärtustada teadus- ja arendustegevust üliõpilaskonnas;
- stimuleerida üliõpilaste aktiivsust teadus- ja arendustegevuse alal;
- avaldada tunnustust teadus- ja arendustegevuses väljapaistvaid tulemusi saavutanud üliõpilastele ja üliõpilaskollektiividele.
Preemiaid määratakse järgmistes valdkondades:
1) bio-ja keskkonnateadused
2) ühiskonnateadused ja kultuur
3) terviseuuringud
4) loodusteadused ja tehnika
Preemiafond on 61 980 eurot ja preemiasummad jagunevad järgmiselt:
1) rakenduskõrghariduse ja bakalaureuseõppe üliõpilaste teadustööd (I preemia 960 eurot, II preemia 650 eurot, III preemia 320 eurot);
2) magistriõppe üliõpilaste teadustööd (I preemia 1600 eurot, II preemia 1300 eurot, III preemia 700 eurot);
3) doktoriõppe üliõpilaste teadustööd (I preemia 1600 eurot, II preemia 1300 eurot, III preemia 700 eurot).
Iga valdkonna kõikides kategooriates antakse välja kolm diplomit. Lisaks antakse välja 2 valdkondade- ja tasemekategooriateülest peaauhinda väärtuses 3600 eurot.
rahvusarhiivi tudengipreemia konkurss
-
Üliõpilastele, kelle uurimistöö on arhiivindusest või milles kasutatakse arhiiviallikaid (üliõpilase eriala ei ole sealjuures määrav).