Välismaal õppinute blogid
Tänu välisõpingutele sain keele suhu ja töötangi nüüd hispaania keele õpetajana, tõlgin hispaania keelest ja teen suviti hispaaniakeelsetele turistidele Tallinna ekskursioone. Ilma vahetusaastata poleks mul kindlasti nii suurt julgust ja oskust keelt oma erialases töös kasutada. Samuti õpetas vahetusaasta tööeluks olulist otsustusvõimet ja vastutustundlikkust.
Maarja Paesalu, vahetusüliõpilane Hispaanias kaheksa aastat tagasi
Siit leiad lugemist välismaal õppimise kohta meie tudengitelt, kes on oma välisõpingute ajal blogi pidanud:
"Mina olen Kristel ja võin kutsuda end juba sari-vahetusüliõpilaseks. 2016. aasta kevadel, kui õppisin bakalaureuseõppes, veetsin semestri kaunis ja soojas Charlestonis USA idarannikul. Algus oli hirmus raske, kuna polnud nii kaugel oma perest ja sõpradest veel kunagi pikemat aega olnud. Aga lõpp oli veelgi raskem, sest pidin endale armsaks saanud linna ja kallid sõbrad maha jätma ning koju tagasi sõitma. Nüüd, magistris õppides, teen aga Erasmust kodulähedases Helsingi ülikoolis. See kogemus on kohati sarnane ja kohati nii teistmoodi, aga kokkuvõtteid saab teha alles hiljem. Mõlema vahetusprogrammi ajal olen vahelduva eduga blogi pidanud, seda enne kõike iseenda, aga ka pere ning sõprade jaoks, sest see on lihtsaim viis oma kogemus kuskil talletada. Julgustan kõiki, kes kahtlevad, kindlasti samasugusest seiklusest osa saama, sest see on tõesti võimalus, mis antakse sulle üks (või siis kaks) kord(a) elus," on Kristel kindel. Kristeli blogi leiad siit: https://nuuskmommik.wordpress.com
"Oma blogisse koondasin mõtteterad, emotsioonid ja kogemused elust vahetustudengina Aserbaidžaanis. Panin oma need kirja nii enda kui ka koduste jaoks. Olen oma otsusega pool aastat välismaal õppida meeletult rahul! Leidsin selle aja jooksul sõpru nii kohalike kui ka teiste vahetustudengite hulgas. Panin ennast proovile, käisin võimalusel Põhja-Kaukaasia mäestikus matkamas ning külastasin ka naaberriike. Lisaks sain vahetustudengina nautida lihtsalt tudengiks olemist", ütleb Kätlin, kelle blogi leiad siit: https://katsdiscovers.blogspot.com.
"Mina sain inspiratsiooni välismaale õppima minekuks just oma tuttavate blogisid lugedes, kus nad pajatasid kõikidest toredatest (ja mitte nii toredatest) seikadest, mis neile välismaal õppides osaks said. Seega otsustasin ise sama tee ette võtta ning kõik kirja panna: mured ja rõõmud, avastused ja üllatused, tagasilöögid ja pettumused, enda leidmised ja elu ümbermõtestamised, uued kohad, uued sõbrad, uus kultuur, uued väljakutsed. Kuid ainult sõnadest ei piisa, et seda suurepärast kogemust edasi anda - seda tuleb ise elada," on magistrant Liis kindel. Liisi blogi õppimisest Oveidos, Hispaanias leiad siit: http://minuaastaoviedos.tumblr.com.
Kui TÜ hispaania keele ja kirjanduse 2. kursuse tudeng Maarja Tallinna lennujaamast üksinda Hispaania poole teele asus, lõi ta peaaegu põnnama, sest ta polnud kunagi omapäi välismaal käinud. Ta hüppas vette tundmatus kohas ja astus välja oma mugavustsoonist. Vastutasuks ootas teda aasta aega keelepraktikat, põnevaid loenguid ja karismaatilisi professoreid, lõputut reisimist, vahvaid üritusi ja unustamatuid inimesi. Kuidas see kõik täpselt välja nägi, loe tema blogist preilimaarjalounamaal.blogspot.com! Tänaseks töötab Maarja valitud erialal keeleõpetaja, tõlgi ja giidina ning peab välisõpingute käigus saadud kogemusi selleks ääretult oluliseks.
Igal sügisel (tavaliselt novembris) ootame humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna tudengeid välismaal õppimise infolõunale, kus saad teada:
- millised ülikoolid sobivad Sinu õppekava tudengile eriti hästi?
- kuidas valida õppeaineid?
- kas välismaal õppimise ajaks on keeruline elukohta leida?
- millised kulutused välisõpingutega kaasnevad ja kuidas säästlikult toime tulla?
Kui ka sul on oma välismaal õppimise lugu, mida teistega jagada, siis kirjuta arendus- ja kommunikatsioonijuht Eva-Kaia Vabamäele eva-kaia.vabamae [ät] ut.ee (subject: V%C3%A4lis%C3%B5pingute%20blogi) .