Praktika
Tööturu ja vilistlaste uuringud tõestavad, et praktika sooritamine ülikoolis annab parema stardipositsiooni tööleasumiseks. Praktika tegemiseks on erialati erinevaid võimalusi. Meie õppekavades esineb alljärgnevaid praktikaliike:
- Giidipraktika
- Tõlkepraktika (ka subtiitrite loomine)
- Sünkroontõlkepraktika
- Toimetamispraktika
- Muuseumi-, arhiivi-, raamatukogupraktika
- Kultuuri- või teaduskorralduslik praktika (kaasalöömine kirjandusfestivalide, erialaseltside, konverentside, seminaride, tööpaja, loengusarja, olümpiaadi korraldamises, õppeekskursioonid)
- Kriitikapraktika (arvustuse avaldamine)
- Loovpraktika (ilukirjandusliku, kunsti- või muusikateose loomine)
- Teatripraktika (lavastusprotsessis osalemine)
- Näitusepraktika
- Välitööd (arheoloogia, etnoloogia, folkloristika, murdepraktika)
- Projektikirjutamispraktika
- Õpetajapraktika
Kuidas leida praktikakohta?
Kõige parema ülevaate oma eriala praktikavõimaluste kohta saad instituudist, kolledžist või akadeemiast. Nõuannete saamiseks palun pöördu praktikakoordinaatori, programmijuhi või õppekorralduse spetsialisti poole. Mõningatel allüksustel on ka eraldi praktikalehekülg (eesti ja üldkeeleteaduse instituut, filosoofia ja semiootika instituudi filosoofia osakond ning semiootika osakond, kultuuriteaduste instituudi etnoloogia ja folkloristika eriala ning kirjanduse ja teatriteaduste eriala).
Praktikakoha otsimisel palun tutvu humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna praktikapartneritega, kes ootavad meie üliõpilasi enda juurde. Kui leiad sobiva asutuse, siis võta julgelt ühendust!
Ministeeriumide poolt pakutavatele praktikakohtadele võivad kandideerida kõigi Eesti kõrgkoolide üliõpilased. Taotlemiseks palun kasuta ministeeriumide linke, mis viivad otse praktikataotluste juurde.
Praktikat ei pea tegema tingimata Eestis, vaid võib minna ka välismaale.
Praktika- ja tööpakkumisi leiad ka iganädalasest üliõpilaste infokirjast.
Kui soovid enne otsustamist veel arutada:
- Milline praktikakoht mulle kõige paremini sobib?
- Kuidas enda huvidele vastavat praktikakohta leida?
- Mida teha, et see praktikakoht endale saada?
siis võta ühendust TÜ karjäärinõustajaga ja lepi kokku kohtumisaeg.
Nõustamine on kõigile üliõpilastele tasuta.
Enamasti tuleb praktikale kandideerimisel esitada tööandjale ka oma CV, mille koostamiseks leiad juhised Europassi CV kodulehelt.
Kuidas praktikaks valmistuda, millele praktika käigus tähelepanu pöörata ning mida kogu protsessist õppida aitab lahti mõtestada abimaterjal Kuidas praktikast õppida?