Meenutades väljapaistvat filoloogi: avatakse näitus "Jaan Unt - Lupus Tartuensis 65"

Kolmapäeval, 7. novembril kell 17.15 avatakse Tartu ülikooli raamatukogu 2. korrusel näitus "Jaan Unt - Lupus Tartuensis 65". Näitus on avatud 16. detsembrini 2012.

Selle aasta 7. novembril möödub 65 aastat Eesti ühe väljapaistvama klassikalise filoloogi, tõlkija, Tartu ülikooli ja EELK Usuteaduse Instituudi õppejõu Jaan Undi (07.11.1947-12.01.2012) sünnist. Jaan Undi õpilaste Silja Härmi, Janika Pälli ja Kaarina Reinu poolt koostatud näitusele on pandud välja Jaan Undi tõlgitud ja kommenteeritud raamatud ning koostatud õppevahendid, loengukonspektid ja muud käsikirjad, fotod perekonnaarhiivist ning huvialasid kajastavad esemed. Lisaks meenutab näitus ka erinevaid Eesti kultuuriruumis puhkenud poleemikaid, kus ka Jaan Unt oma seisukohti avaldas.

Jaan Unt lõpetas 1976. a Leningradi ülikooli klassikalise filoloogia erialal, olles ainus sealse ülikooli diplomiga eesti klassikaline filoloog. Jaan Unt väljendas oma märkimisväärset eruditsiooni säravates loengutes, filosoofiliste tekstide tõlgetes, kommentaarides ning ajakirjanduslikes sõnavõttudes.

Jaan Unt oli vana põlvkonna õppejõud, kelle hubane kodu ja muljetavaldav raamatukogu olid üliõpilastele ja kolleegidele alati avatud. Asendamatu oli ta üliõpilaste innustajana ja klassikalise filoloogia vastu huvi äratajana.

Lisainfo: Silja Härm, TÜ raamatukogu referent, tel: +372 737 5780, e-mail: silja.harm@ut.ee.