Author:
Tartu Ülikooli raamatukogu

Ööraamatukogu kestab sel kevadel kauem kui kunagi varem

Ööraamatukogu saab tänavu 20-aastaseks ja on selle puhul avatud kauem kui kunagi varem. Stardipauk anti 15. mail avaüritusega ülikooli raamatukogu fuajees ja projekt kestab kuni 18. juunini. Peale õppimise saavad üliõpilased osaleda mitmesugustel üritustel, mida korraldab üliõpilasesindus koos raamatukoguga.

Järgmise viie nädala esmaspäevast reedeni on ööraamatukogu avatud kella 09.00–00.00, nädalavahetustel kella 12.00–18.00ni. Ööraamatukogus on üliõpilaste käsutuses teise ja kolmanda korruse lugemissaalid ning rühmatööruumid, kokku on majas ruumi ligi 1000 õppijale. Nagu eelmisel aastal, levib ka tänavu raamatukogu ees Tartu linna abiga üles seatud wifi-võrk, seega saavad üliõpilased ilusa ilma korral ka õues õppida.  

„Seekordne ööraamatukogu aeg on tähtsa sünnipäeva puhul märksa sündmusterohkem kui tavaliselt,“ rääkis ülikooli raamatukogu teenindusosakonna juhataja Olga Einasto.„Koostöös üliõpilasesindusega toimuvad näiteks reedeti stiiliõhtud ja ülikooli nõustamiskeskus pakub mitmel päeval töötubasid, kus antakse nõu, kuidas stressirohkel ajal õppimisega toime tulla.“

Üliõpilasesinduse aseesimehel Siret Siimul on hea meel, et tähtsa juubeli puhul on üliõpilastel võimalik raamatukoguga ka lähemalt tutvuda, ja ta loodab, et nad seda võimalust ka kasutavad. Tema sõnul on ööraamatukogu eesmärk pakkuda tudengitele rahulikku õpikeskkonda. „Eriti kasulik võiks see olla neile, kes elavad ühiselamus ja peavad tuba jagama,“ lisas Siim.

Ööraamatukogu ajal on igal nädalapäeval oma teema: esmaspäeviti korraldab Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts (EAÜS) tervisenurka, kus kuuleb üliõpilastele mõeldud põnevaid meditsiiniteemalisi loenguid, teisipäeviti ja neljapäeviti on külas Eesti Abi- ja Teraapiaühingu seltsivad lugemiskoerad, kolmapäeviti peavad miniloenguid ülikooli aasta õppejõud ning reedeti on stiilipäev.

Ajakava 5.–9. juuni

Esmaspäeval kl 20.00–22.00 toimub EAÜSi seksuaaltervise teemaline tervisenurk „Orgasmilabor“. Räägitakse põhjalikult orgasmiga seonduvast ning sellest, kuidas tunda rohkem mõnu seksi ajal. Kui tunned, et vajad pausi õppimisest, siis tule hüppa läbi, sest üritus on täitsa tasuta!

Teisipäeval kl 18.00–19.00 on üliõpilastel raamatukogus seltsis Eesti Abi- ja Teraapiaühingu lugemiskoerad.

Kolmapäeval kl 19.00 toimub Tartu Ülikooli aasta õppejõu loodus- ja täppisteaduste valdkonnas Ivo Leito miniloeng „Kas metsatulekahju võib vähendada atmosfääri CO² sisaldust?“ raamatukogu Äksi ruumis. Kell 20.00 peatub raamatukogu ees jäätiseauto.

Neljapäeval kl 18.00–19.00 on üliõpilastel seltsis Eesti Abi- ja Teraapiaühingu lugemiskoerad.

Reedel on stiilipäev, mille teema on retro. Vastavas riietuses kohale tulles saab infolauast kommi.

#tudengile #ülikoolist
TÜÜE vana juhatus ja uus juhatus ülikooli ees

Üliõpilaskonna volikogu istungil valiti uus juhatus

#õppimine #sisseastumine
Õpetajakoolitust alustavate üliõpilaste erialastipendium tõuseb 400 euroni.

Uuel õppeaastal õpetajakoolitust alustavate üliõpilaste erialastipendium tõuseb 400 euroni

#tudengile #õppimine
Tudengid filosoofia osakonnas

Vabaained humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas