Postimehe aasta arvamusliidri tiitli sai semiootik Mihhail Lotman

Aasta arvamusliidri tiitel koos sinna juurde käiva Johann Voldemar Jannseni kujuga läheb traditsiooniliselt inimesele, kelle roll Eesti ajakirjanduses ja ühiskonnas on Jannseni saavutuste kõrgusel.

Postimehe arvamustoimetuse juhataja Neeme Korvi sõnul on Lotmani suhe Postimehega kestnud pikka aega. Semiootik on olnud enam kui aastakümme tagasi arvamustoimetuse püsikolumnist, kuid viimastel aegadel esinenud rohkem esseežanris. «Kõige enam mõjutab ta praegusajal avalikku arvamust tegelikult oma ajaveebi kaudu,» märkis ta.

Korv tõi välja, et Lotmanist võiks rääkida kindlasti väga erineval moel. «Ta on üks parimaid ja julgemaid, vahest ka selgemaid väärtuste defineerijaid. Eetiline, erudeeritud ja väärikas, nagu õpetaja, kes ta ju õieti ongi,» leidis arvamustoimetuse juhataja.

Semiootiku tekstide juures meeldib Korvile ka tema suurepärane huumor. «Selles võib mõnikord olla annus satiiri, kuid on alati ka mingi soe sügavus,» põhjendas ta.


Postimehe uudislugu "Postimehe aasta arvamusliidri tiitli sai Mihhail Lotman" (Georgi Beltadze):

Postimehe intervjuu Mihhail Lotmaniga, "POSTIMEHE ARVAMUSLIIDER Mihhail Lotman: pealiskaudsus ühiskonnas on konstant" (Marian Võsumets):

Intervjuu inglise keeles "Taking offence is not only Estonia’s problem" (Anneli Ammas)