Tartu Ülikooli maalikunsti eriala kaitsmised ja näitused

4. juunil kell 11.00 algavad Tartu Kunstimuuseumis Tartu Ülikooli maalikunsti eriala bakalaureuse- ja magistritööde kaitsmised, mis jätkuvad Tartu Kunstimajas kell 12.00.

Tartu Kunstimuuseumis eksponeeritakse 4. juunil kuni 8. juunil magistriüliõpilaste satelliitprojekti “Lõpupidu” (Edgar Tedresaar, Olivia Parmasto, Marie Kõljalg, Ahto Eller, Joonas Vangonen, Jaan Elken) ning lõputööde näitused Tartu Kunstimajas, Kunstimaja galeriis ja Monumentaalgaleriis on avatud 4. juunist kuni 29. juunini.

Tartu Kunstimaja:

Olivia Parmasto (MA) animatsioon “ID” on katse ühendada maalikunsti vahendeid digitaalmeediaga, kus igal näitusekülastajal on võimalus uusmeedia vahendusel kiigata n-ö pildi taha.

Samal lainealal jätkab Robert Nutt (BA) kelle “Solve et coagula” uurib autori kogemusi mõistetega “Eesti”, “Rumeenia” ja “Istanbul” seostuvalt.

Edgar Tedresaar (MA) ja Ahto Eller (MA) näituseprojektid on piiritletud maalimeediumiga. Tedresaare “21 naist, kellega ma ei ole maganud” keskendub maalimeediumi traditsioone hoidvamale suunale (kruntimine, pintsliilöök, koloriit jne). Elleri robustsevõitu laamendamine ülesvõetud parketi kallal on läbi viidud stiilselt, maskuliinselt ja jõuliste vahenditega.

Tartu Kunstimaja Monumentaalgalerii:

Aleksandra Milenina (BA) viiest maalist koosnev transavangardne “Metsa vaimud” ühendab müütilist ainest natuuristuudiumist õpitud loodusmaali kogemusega.

Helen Bunder (BA) on oma “Viies kuvandis” ühitanud aktimaalija kogemuse popkunstiliku peeglite integreerimisega maalitud lõuendipindadega. Tulemus on naerutoas kogetule sarnane ahhaa-elamus.

Tartu Kunstimaja galerii:

Galeriis eksponeerivad oma linnmaastikke Liisimari Randjärv (BA) ja Kaja Karlson (BA). ”Linna rütmid. Saigon, Vietnam” on inspireeritud autori isiklikest kogemustest oma uue kodulinnaga Vietnamis, K. Karlson omakorda sünteesib oma elamiskogemust Tartus, mis aastatel 2010-2014 tema ajutiseks kodulinnaks oli.

Lisainfo:

jaan.elken@ut.ee

ene.paldre@ut.ee