Pixabay

Ülikooli Ukraina kogukond kutsub ülikooliperet osalema 24. ja 25. veebruaril toimuvatel mälestusüritustel

Eesti Vabariigi iseseisvuspäeval, 24. veebruaril möödub aasta Venemaa Föderatsiooni kallaletungist iseseisvale Ukraina riigile. Sõjaohvrite mälestamiseks korraldab ülikooli Ukraina kogukond eeloleval reedel ja laupäeval kaks rahumeelset üritust, kuhu on oodatud kõik ülikoolipere liikmed.

Reedel, 24. veebruaril kl 17‒19 süüdatakse sõjaohvrite auks küünlad Von Bocki maja platsil (Ülikooli 16, Werneri kohviku vastas).

Laupäeval, 25. veebruaril kl 12‒13.30 toimub ühine jalutuskäik läbi Tartu kesklinna. Osavõtjatel palutakse koguneda Raekoja platsil. Sealt minnakse üle Kaarsilla Delta õppehoone juurde, kus lauldakse ja peetakse kõnesid. Seejärel liigutakse üle Vabadussilla ja mööda Rüütli tänavat ülikooli peahoone ette, kus MTÜ Ukraina Maja esindajad pakuvad osalejatele teed.

Mälestusürituste korraldajad on Tartu Ülikooli ukrainlastest ülikoolipere liikmed ja MTÜ Ukraina Maja. Rohkem infot mälestusürituste kohta leiab Facebookist.

Vaata lisaks:

Foto on dekoratiivne

Mare Kitsnik: miks rääkida Eestis eesti keelt (teise keelena)?

Veebikursus "Etnogeneesi arheoloogia"

Huvilistel on võimalik osaleda vabakuulajana veebikursusel „Etnogeneesi arheoloogia“