Tartu Ülikooli uudised

Tulemusi: 1347
„Eesti ja Aasia tulevikusuhete raporti“ koostajad tutvustasid eelmisel nädalal tehtud tööd Riigikogu väliskomisjonis.
26.09.2022
  • uudis
3.–9. oktoobril toimub TÜ Viljandi kultuuriakadeemias Erasmus+ pärimusmuusika võrgustiku „TUNE“ („Traditional Music Undergraduate Network in Europe“) intensiivnädal.
23.09.2022
  • #koostöö
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Teadlasi ja Lõuna-Eesti kogukondi ühendava Tartu Maailmaülikooli projekti partneriteks pääses 13 eripalgeliste ideedega kogukonda.
22.09.2022
  • uudis
Stipendiumifondi eesmärk on tagada nimekate välismaal töötavate Eesti päritolu teadlaste ja õppejõudude osalemine Tartu Ülikooli tegevuses vähemalt ühe aasta või erandina ühe semestri jooksul.
20.09.2022
  • #ülikoolist
  • pressiteade
Raili Marlingu ja Rebeka Põldsami avaldatud artikkel ajakirjas Sexualities uuris neoliberaalse ühiskonnamudeli mõju inimeste tajule.
19.09.2022
  • uudis
Kutsung: otsitakse ukraina elulookirjutajaid "Eestisse varju" projekti.
17.09.2022
  • #koostöö
  • uudis
31. oktoobrini saab esitada Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinna kandidaate.
14.09.2022
  • #ülikoolist
  • uudis
Kuigi oma haridusteed alustanud Ukraina päritolu üliõpilased saavad jätkata õpinguid Eestis tasuta, vajavad nad abi igapäevaseks toimetulekuks. Ülikoolipere saab oma toetust näidata mitmel moel.
13.09.2022
  • uudis
Arheoloogia professor Valter Lang kirjutab värskes artiklis Virumaa ja Narva jõe piirkonnast esiajal.
13.09.2022
  • meist mujal
Juhan Maiste juubelikonverents „Mälumaastikud“ ja raamatu „Lõpp on algus“ esitlus
12.09.2022
  • #instituudist
  • uudis
Eesti ja üldkeeleteaduse instituudi doktorant Polina Oskolskaja selgitab, kuidas on eesti keel mõjutanud Eestis elavate venelaste kõnekeelt.
12.09.2022
  • uudis
Augusti esimeses pooles koondusid nimekad viikingiaega uurivad teadlased Helsingis ja Tallinnas toimunud saagakonverentsile „Sagas and the Circum-Baltic Arena“ („Läänemere-äärsed saagad“).
  • meist mujal
Tööandja brändingu agentuur Instar läbi viidud uuringu tulemusel valisid humanitaarerialade tudengid Tartu Ülikooli populaarsuselt kolmandaks tööandjaks.
  • #valdkonnast
  • meist mujal
Arheokeemia on põnev teadusharu, mis ühendab omavahel arheoloogiat ja analüütilist keemiat.
  • uudis
Eesti ajaloo kaasprofessor Enn Küng kirjutab, milline nägi välja elu Narvas ajal, kui linn kuulus Rootsi kuningriigi koosseisu.
06.09.2022
  • uudis
Eesti kirjanduse professor Arne Merilai pälvis Ene Mihkelsoni fondi uurijastipendiumi
06.09.2022
  • meist mujal
Tartu Ülikool ja Jaapani Suursaatkond Tallinnas kutsuvad kõiki huvilisi Tokyo Ülikooli õigus- ja poliitikakõrgkooli ning avaliku poliitika kõrgkooli kaasaegse Hiina poliitika professori Akio Takahara
05.09.2022
  • #õpetamine
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Tartu Ülikooli teadlastel valmis keeleõpperakendus SayEst, mis võimaldab eesti keele õppijal harjutada täis- ja kaashäälikute hääldust ning annab teadlastele sisendit ka keeleõppe arendamiseks.
05.09.2022
  • #ettevõtlus
  • meist mujal
Vabade kunstide professori Reet Ausi sügisene kursus "Kuidas luues maailma parandada" keskendub jätkusuutlikkusele ja kestlikule arengule.
02.09.2022
  • #õpetamine
  • meist mujal
30. augustil lahkus meie seast Tartu Ülikooli emeriitprofessor kunstiajaloolane Jaak Kangilaski.
01.09.2022
  • #InMemoriam