5. aprillil toimub Tartus ÕpiFest, kus tunniandjateks on õpilased

Vana anatoomikumi vasakus tiivas kogunevad sel kolmapäeval julged ja nutikad koolinoored, kes kolmeliikmeliste meeskondadena hakkavad andma eakaaslastele põnevaid ja harivaid minitunde enda valitud teemal.

Ürituse korraldaja, Tartu ülikooli haridusuuenduskeskuse projektijuht Kärt Leppiku sõnul on noorõpetajaid oodata erinevatest koolidest üle Eesti. Tunnid toimuvad kolmele vanuserühmale ja erinevatel teemadel: ingliskeelsetest teaduskatsetest videomängudeni, spordist räpini ning vihmametsadest keskklassistumiseni. „Õpilastel on hea võimalus nii eakaaslastele kui ka õpetajatele näidata, milline näeb välja huvitav tund, millises nad ka ise rõõmuga kaasa lööksid“, rääkis Leppik.

Tunnid haridusuuenduskeskuses algavad kell 10. Õpilasteks on teised eakaaslastest osalejad, publikuks õpetajatudengid ja haridusuuendajad. Päev lõppeb meelelahutusliku osa ja tunnustamisega.

ÕpiFesti korraldab Tartu ülikooli haridusuuenduskeskus. Eesmärk on otsida parimaid õppemeetodeid läbi õpilaste silmade, levitada nüüdisaegset õpikäsitust ning julgustada noori proovima uusi rolle, sealhulgas väärtustama õpetajaametit.

Lisateave: Kärt Leppik, tel 5695 2950, kart.leppik@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp