Algajad programmeerimishuvilised saavad taas osaleda Tartu Ülikooli tasuta kursusel

10. septembril algab Tartu Ülikoolis taas populaarne tasuta e-kursus „Programmeerimisest maalähedaselt“, mis annab osalejatele algteadmised programmeerimiskeelest Python.

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut on tasuta programmeerimiskursusi pakkunud juba neli aastat. Programmeerimisteadmisteta osalejatele mõeldud kursus „Programmeerimisest maalähedaselt“ oli ülikooli esimene eestikeelne MOOC ehk vaba juurdepääsuga e-kursus. Nelja aasta jooksul on sellel osalenud ligikaudu 10 000 inimest ja huvi on endiselt suur.

Kursusel õpitakse programmeerimise põhialuseid, koostades ja muutes lihtsaid elulisi programme. „Muidugi ei jõua me nii lühikese ajaga väga keeruliste programmide loomiseni, aga põgusa ülevaate programmeerimisest siiski saab,“ ütles üks korraldajaid, arvutiteaduse instituudi lektor Eno Tõnisson. Ta lisas, et kursuse põhieesmärk on anda igaühele võimalus mõista, kas programmeerimine sobib talle.

Kui programmeerimishuvi kasvab, saab end edaspidi proovile panna juba mahukamatel kursustel. Sissejuhatavale kursusele järgnevad „Programmeerimise alused“ ja „Programmeerimise alused II“.

10. septembrist 7. oktoobrini kestval e-kursusel tuleb õppimisele kulutada viis-kuus tundi nädalas ja õppida saab endale sobival ajal. Kursus on mõeldud eri vanuses huvilistele, kellel puudub programmeerimisega varasem kokkupuude.

Lisateave ja registreerimine

Lisainfo: Mattias Jõesaar, TÜ arvutiteaduse instituudi turundus- ja kommunikatsioonispetsialist, 737 5468, 513 6709, mattias.joesaar@ut.ee

Mari-Liis Pintson
pressinõunik