Eesti biokeskuse juhataja räägib ajaloo jäljest geenides

Kolmapäeval, 8. oktoobril algusega kell 18.15 kõneleb Ülikooli 16-102 orientalistika seminaris Eesti biokeskuse juhataja Mait Metspalu teemal „Ajaloo jälg meie geenides“.

Seminaril keskendutakse küsimustele: kuidas inimkonna geneetilise varieeruvuse uurimine aitab mõista meie demograafilist ajalugu? Kes on kelle sugulane ja kes kellega segunes, ja millal? Antakse põgus ülevaade põhilistest meetoditest ja üldistest tulemustest, sekka põikeid mõne tänase populatsiooni saamisloosse.

Kuulama ja diskuteerima on oodatud kõik huvilised.

Orientalistika seminarid toimuvad iga kolmapäeva õhtul kella 18.15-19.45 Ülikooli 16 (von Bocki maja) auditooriumis 102. Lähemat infot olnud ja tulevastest seminaridest vt orientalistika seminari kodulehelt.

Kõigil huvilistel on võimalik liituda orientalistika infolistiga, mille kaudu saab informatsiooni seminaride ja muude orientalistika teemaliste akadeemiliste ja kultuuriürituste kohta.

Lisainfo: Märt Läänemets, TÜ sinoloogia vanemteadur, tel: 7375589, 5518847, e-post: mart.laanemets@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja