Eesti kirjanduse emeriitprofessor Karl Muru tähistab 90. aasta juubelit konverentsiga

Eesti kirjandusteadlane ja -kriitik Karl Muru sai 1. jaanuaril 90-aastaseks. Tähtpäeva auks toimub 8. jaanuaril Elva gümnaasiumis konverents „Elva luuletark. Karl Muru 90”.

Konverentsil kõnelevad kirjandusteadlased ja kultuuritegelased Arne Merilai, Rein Veidemann, Peeter Olesk, Aare Pilv, Ly Ehin, Janika Kronberg, Toomas Muru jt. Lisaks on tähelepanu all Karl Muru seosed Elva linna ja keskkooliga, vaadatakse Ly Lestbergi ja Jaan Kolbergi videointervjuud. Luulekavaga astub üles Eesti naisüliõpilaste selts. Sõna saab ka juubilar ise. Konverentsi korraldavad Tartu ülikool, Elva linn, Eesti kirjanduse selts ja Eesti kirjanike liit, toetab ka Eesti kultuurkapital.

Eesti kirjanduse professor Arne Merilai iseloomustab professori töid ja olemust järgnevalt: „Karl Muru on eesti luule süvauurija, suurantoloogia „Sõnarine” koostaja. Ta rakendas järjekindlalt lähilugevat meetodit, kuid kontekstisidusalt ja võrdlevalt. Tema käsitlused on põhjalikud, mitmekülgsed, kujundi ja poeetilise struktuuri kesked. Autoriisiksuse piiritlemisel huvitasid teda ka temaatika ning mõjutused. Professor Muru oli armastatud pedagoog, alati rahulik, mõistev ja tasakaalukas. Ta on mitme monograafia ning kooliõpiku autor. Läbi kehva nõukogude aja aitas ta me kultuuril areneda.“

Konverents algab Elva gümnaasiumi põhikooli saalis 8. jaanuaril 2017 kell 12.00.

Tartu – Elva – Tartu buss: 11.10 Tartu Kirjanduse Maja (Vanemuise 19); 18.30 Elva Gümnaasium (Tartu mnt 3).

Teave: Marja Unt, eesti kirjanduse assistent, 5690 6836, marja.unt@ut.ee.

Viivika Eljand-Kärp