Esitleti uue suunaga ladina keele õpikut

10. novembril esitlesid Tartu ülikooli usuteaduskond ja klassikalise filoloogia osakond Tartu ülikooli peahoones (Ülikooli 18-230) ​õpikut „Lingua Latina in theologia”.

Raamat on käesolevast õppeaastast Tartu ülikoolis kasutusel ning aitab õppijaid hilisantiikse ning keskaja ladina keele omandamisel.

„Lingua Latina in theologia” sobib kasutamiseks teoloogia, ajaloo ja kirikumuusika erialadel.

Tegemist on taasiseseisvunud Eesti neljanda ladina keele kõrgkooliõpikuga Tartu ülikooli klassikalistelt filoloogidelt.

Siiski on raamatus uudne moment, sest sellise suunitlusega õppevahendit ei ole Eestis varem koostatud.

Eestikeelse kõrgkooliõpiku on koostanud Tartu ülikooli ladina keele lektor Kaarina Rein, toimetanud Kaspar Kolk ning välja andnud kirjastus Eesti Keele Sihtasutus.

Lisainfo: Kaarina Rein, Tartu ülikooli ladina keele lektor, tel: 737 6252, e-post: kaarina.rein@ut.ee.

Virge Tamme