Futulab kutsub üliõpilasi projektipraktikale

Üleülikooliline praktika vahendamise keskkond Futulab ootab kõikide õppekavade üliõpilasi liituma huvipakkuva praktikaprojektiga. Registreeruda on võimalik 20. septembrini. Projektipraktika annab üliõpilasele projektitöö kogemuse ja seega ka tööturul eelise. Samuti laiendab see silmaringi, toob mugavustsoonist välja ja sunnib arenema.

Projektipraktika võimaldab

• rakendada erialaseid teadmisi ja oskusi;
  • teha koostööd organisatsioonidega eri valdkondadest;
  • laiendada silmaringi;
  • leida uusi tutvusi;
  • saavutada reaalseid tulemusi;
  • saada 6 ainepunkti.

Projektiga saab liituda veebilehel praktika.ut.ee/projektipraktika, kus tuleb klõpsata sobival projektil ja seejärel avanenud aknas nupul „Liitu“. ÕIS-i ainekavale registreeritakse projektidega liitunud üliõpilased sügissemestri jooksul. Projektipraktika algab 22. septembril Narva mnt 18–1006 toimuva sissejuhatava seminariga, kus tutvustatakse praktika korraldust.

Tööd tehakse meeskondades ja igal projektil on juhendaja. Projektitööd toetavad lisaks Moodle’i kursus ja praktika koordinaatorid. Üliõpilased seavad eesmärgi ning koostavad projektiplaani ja ajakava, kasutades muu hulgas koostöö-, probleemilahendus-, suhtlemis- ja mõtestamisoskust.

Projektipraktika on paindlik, sest meeskonnaliikmed valivad tööks endale sobiva aja, koha ja viisi. Lisaks annab tegutsemine eri õppekavade üliõpilastest koosnevas meeskonnas suurepärase võimaluse omandada koostöökogemusi ja jõuda oma projektiga käegakatsutavate tulemusteni.

Projektipraktika koostööpartnerid on näiteks Tartu Ülikooli muuseum, MTÜ Wikimedia Eesti, majandusteaduskond, MTÜ Elistvere Loomapargi Sõprade Klubi ja sotsiaalne ettevõte Köömen.

Lisateave: Merily Heinalo, TÜ majandusteaduskonna praktika koordinaator, 5649 5333, merily.heinalo@ut.ee