JÄRELVAADATAV: Konverentsil räägitakse, kuidas heas vaimses vormis püsida

Ülikoolipere liikmed ja kõik teised, kellele on oluline enda ning oma lähedaste hea vaimne vorm ja tervis, olid oodatud 2. veebruaril kella 13.0017.00 toimuvale tasuta veebikonverentsile Kuidas oma vaimu hoida? Vaimne tervis tööl, kodus, puhkehetkel“. Konverents on nüüd UTTV veebikeskkonnas järelvaadatav.

Worksupi veebikeskkonnas toimunud konverentsil tuli juttu sellest, mida igaüks saab heas vaimses vormis püsimiseks ette võtta, kuidas kiirel ajal aju puhata, miks on oluline sobitada liikumine oma tööellu ning kuidas seda nutikalt teha. Terve vaimu teemapäeval räägiti ka kollegiaalsuse jõust, mõnusa tööõhkkonna kujundamisest ning paljust muust.

„Soovime, et iga osaleja saaks kaasa kasulikke mõtteid ja võtteid enda ja kolleegide vaimse tervise hoidmiseks ning pingetega toimetulekuks praegustes kohanemisvõimet proovile panevates oludes. Oma vaimutoonuse heaks saame palju ise ära teha. Ka kollegiaalsus ja hooliv märkamine on see, mis aitab rahutumast ajast või elumuutustest sujuvamalt läbi minna,“ ütles üks konverentsi korraldajatest Raivo Valk.

Teadmisi selle kohta, kuidas vaimu terve ja värskena hoida, jagasid Tartu Ülikooli peremeditsiini professor Ruth Kalda, arvutusliku neuroteaduse ja tehisintellekti kaasprofessor Jaan Aru, makroökonoomika professor Raul Eamets, Dictum Koolituse OÜ juhataja, diplomeeritud superviisor Signe Vesso jt. Päevajuhid olid Tartu Ülikooli liikumislabori spetsialist Maarja Kalma ja  kommunikatsioonijuhtimise lektor Marko Uibu.

Konverentsi korraldas Tartu Ülikooli personaliarenduskeskus ja see toimus eesti keeles. Võta vastu konverentsil esitatud liikumisväljakutse ning tee Zumba trenni, joogat või lihastreeningut

Konverentsi korraldajad oleksid väga tänulikud, kui täidaksid veebis lühikese tagasisideankeedi

Lisateave: Raivo Valk, Tartu Ülikooli personaliarenduse peaspetsialist, 527 8074, raivo.valk@ut.ee