JÄRELVAADATAV: Osale veebiseminaril „Infokorratus infoühiskonnas – kuidas end küberkaitsta?“

Infokorratus, valeuudised, infodeemia, alternatiivsed faktid ... Need kaasaegse infoühiskonna ja -tarbimise juurde kuuluvad nähtused on nüüdseks tuttavad enamikule meist, olgu siis millise sildi all tahes. Infohäirete järel lõhestunud ühiskondade ja lagunevate demokraatiate probleemistik on avalikus arutelus juba palju tähelepanu saanud. Aga millised võiksid olla lahendused?

Mida saab infokeskkonna tasakaalustamiseks ära teha riigi tasandil, mida indiviidi tasandil? Mis peaks toimuma rahvusvahelise koostööna ja milline roll on Euroopa Parlamendil? Seminaril lähenevad kõnelejad infokorratusele küberkaitse vaatevinklist.

Nende küsimuste ja lahenduste üle arutlevad eksperdid 16. novembril kell 13.00 infokorratuse veebiseminaril.

Sõna võtavad Euroopa Parlamendi väliskomisjoni aseesimees ja endine ajakirjanik Urmas Paet, Tartu Ülikooli infohäirete uurija Maia Klaassen, Eesti Ekspressi uuriv ajakirjanik Martin Laine ning Tartu Ülikooli semiootika kaasprofessor ja infomõjutustegevuse uurija Andreas Ventsel. Vestlust juhib Sandra Saar.

Veebiseminari korraldavad Euroopa Parlamendi Büroo Eestis ja Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituut. Üritust saab jälgida Facebooki ürituse lehelt otseülekandena.

Kui sul on teemakohaseid küsimusi, millele eksperdid võiksid vastata, kirjuta marta.vuns@ut.ee või jäta oma kommentaar Facebooki ürituse lehele.