Jätkub TÜ vabade kunstide professori Peeter Lauritsa loengusari

Kolmapäeval, 28. veebruaril jätkab Tartu ülikooli vabade kunstide professor Peeter Laurits loengusarja „Metsik esteetika ehk Kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele“, mis on avatud kõigile huvilistele, ka vabakuulajatele.

Kursusel kõrvutatakse iidseid kultuurimeetodeid verivärsketega, vaadatakse neoliitilist digitaalse pilguga ja vastupidi, aetakse segamini natura’t ja cultura´t, televisiooni ja selgeltnägemist. Peeter Laurits analüüsib kunstniku rolle eri ühiskondades ja kunsti erinevaid sotsiaalseid modaalsusi alates maagilisest kuni propagandistlikuni. Üheskoos professoriga otsitakse loovuse lätet. Näidispatsiendina võetakse ette tema Vaal-galeriis kureeritav näitus „Surnu suusad ehk Kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele“.

Peeter Laurits on loomingulises tippvormis vabakutseline fotokunstnik, kelle visuaalne mõtlemine on julgelt uuenduslik ja esteetiliselt tundlik. Oma teostes liigub ta nii ürglooduses kui ka inimese loodud reaalsuses, Euroopa ja Aasia kultuurides ning mikro- ja makromaailmaruumis.

Kevadsemestril toimuvad vabade kunstide professori loengud kolmapäeviti kell 16.15–18 üle nädala:

•             28. veebruar
•             14. märts
•             28. märts
•             11. aprill
•             25. aprill
•             9. mai
•             23. mai

Loengud toimuvad Tartus Jakobi 2 ringauditooriumis (ruum 226). Info loengute kohta on kättesaadav aadressil.

Lisainfo: Maarja Nõmmik, Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kunstide keskus, 737 5669, maarja.nommik@ut.ee

Mari-Liis Pintson
Pressinõunik