Kas ettevõtlusõpe peaks ülikoolis olema kohustuslik?

Neljapäeval, 23. novembril algusega kell 15.00 toimub Tartu ülikooli peahoone ruumis 139 arutelukoosolek, mis keskendub küsimusele, kas ettevõtlusõpe peaks ülikoolis olema kohustuslik.

Tartu ülikool pakub oma tudengeile mitmekülgseid kõrgharidusvõimalusi, mis tagavad head teadmised oma erialal. Tänapäeva mitmekülgne töömaastik nõuab tihti aga enamgi ning kindel eelis on neil, kel varuks võimalikult mitmekülgsed oskused ja kogemused. Ettevõtlikkuse arendamine üliõpilastes on üheks võimaluseks neile lisaoskusi anda, ning on ka üks ülikooli olulistest prioriteetidest.

Avatud koosolekul tulebki täpsemalt juttu sellest, kellele ja mil moel ettevõtlusõpe täpselt kasuks tulla võib ning arutletakse, kui otstarbekas oleks see kõigile ülikooli tudengitele kohustuslikuks muuta. „Kõikide tööandjate ootus on, et Tartu ülikoolist tulevad heade erialateadmistega noored, kes saavad hakkama mitmesuguste ülesannetega, oskavad eesmärke seada, riske hinnata ja loovalt lahendusi otsida, on koostööaltid ja head suhtlejad,“ ütles teema olulisuse kohta Tartu ülikooli arendusprorektor Erik Puura.

Arutelul, mida modereerib TÜ nõukogu liige ja ettevõtja Heidi Kakko, võtavad sõna ülikooli juhid, õppejõud, üliõpilased ja vilistlased-ettevõtjad. Lisaks kõnedele toimub ka paneeldiskussioon, kus sõna saavad sekka öelda kõik kohalviibijad. Üritus on huvilistele avatud.

Lähemat infot ürituse kava kohta leiab ülikooli kodulehelt. Otseülekande jälgimise ning järelvaatamise võimalust pakub ka UTTV.

Lisainfo: Leebi Uba, ettevõtluse õppetooli nõustaja, 509 8618, leeni.uba@ut.ee

Maria Kristiina Prass