Kultuuriakadeemia kutsub erialadega tutvuma

Reedel, 23. aprillil algusega kell 10 toimub TÜ Viljandi kultuuriakadeemias virtuaalne lahtiste uste päev. Veebis toimuvale sündmusele on osalema oodatud kõik, kel soov tutvuda akadeemia erialade, õppehoonete ja inimestega.

Sel aastal teist korda toimuv lahtiste uste päev saab avapaugu kell 10, kui kultuuriakadeemia videostuudiost läheb eetrisse kahetunnine erialasid ja õppehooneid tutvustav otseülekanne. Päeva juhib kultuuriakadeemia vilistlane Sander Kahu, tervitussõnad edastab direktor Juko-Mart Kõlar ning intervjuude käigus jagavad kogemusi programmijuhid ja tudengid. Kultuuriakadeemia.ee lehel toimuva ülekande ajal on võimalik vestlusaknas esinejatele esitada küsimusi.

Kell 12 algavad vestlusringid, kus programmijuhid, õppekorraldusspetsialistid ning üliõpilased jagavad erialaga seotud informatsiooni ning vastavad kõikidele õppe- ja tudengieluga seotud küsimustele. Paralleelselt saavad huvilised osaleda ka hääleseade töötoas, mida veavad muusika õppekava tudengid Ingrid Rabi ja Sandra Eowyn Karu ning veebiseminaril „Kas kultuurikorraldajal võib olla supervõime ehk mida publik tegelikult ootab?“, mida juhib kultuurikorralduse programmijuht Jorma Sarv.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppedirektor Kadri Steinbachi sõnul tuleb seekordne virtuaalne sündmus märksa mahukam. „Soovime, et kõik huvilised, kes aasta algul osalema ei jõudnud, saaksid enne tänavusi sisseastumiskatseid oma küsimustele vastused,“ ütles Steinbach. „23. aprillil avaneb aruteludeks ja küsimusteks võimalus nii erialasid ja õppehooneid tutvustava otseülekande kui väiksemas ringis toimuvate vestluste ajal. Kindlasti võib otse võtta ühendust ka programmijuhtidega.“

2021. aastal oodatakse kultuuriakadeemias sisseastujaid rakenduskõrgharidusõppes lavastaja, tantsuõpetaja, näitleja, pärimus-, rütmi- ja koolimuusika, helitehnoloogia, rahvusliku ehituse, rahvusliku metallitöö, kultuurikorralduse ning kogukonnaharidus ja huvitegevuse erialadele. Magistriõppes on kandideerimine avatud kultuuripärandi loovrakenduste, kunstide ja tehnoloogia õpetaja ning heli- ja visuaaltehnoloogia õppekavadele. Virtuaalset lahtiste uste päeva korraldatakse akadeemias kolmandat korda.

Tutvu lahtiste uste päeva kavaga veebilehel ja jälgi üritust Facebookis.