Kunstiajaloolased võtavad luubi alla meheilu ideaali

16. ja 17. oktoobril toimub Tartu ülikooli kunstimuuseumis ja Tartu kunstimuuseumis Tartu ülikooli kunstiajaloo osakonna sügiskool „Kunst ja ilu“, mis käsitleb ilu mõistet esteetika- ja kunstiajaloos.

Eraldi teemablokina on vaatluse all meheilu ideaal klassikalises kunstitraditsioonis ning selle kõrghetked 18. ja 19. sajandi vahetusel, kui toimus ka Tartu ülikooli taasavamine, hooneansambli väljaehitamine ja kunstimuuseumi rajamine.

Sama teemaga suhestub ka sügiskooli raames Tartu ülikooli kunstimuuseumis valmiv kunstiprojekt Jaanus Sammalt. Samma on Köler Prize 2013 võitja ning Eesti esindaja Veneetsia biennaalil 2015.

Seminari teise päeva alateemaks onKunst ja ilu. Stseene ühest abielust“, mille käigus jõutakse kunstnike, kuraatorite ja kunstikriitikute vestlusringis välja ilu tähenduse(tuse) analüüsini kaasajas.

Seminaril kõnelevad kunstiajaloo professor Juhan Maiste, Juta Keevallik, Jaanika Anderson Tartu ülikooli kunstimuuseumist, dr Tiina-Mall Kreem Eesti kunstimuuseumist, TÜ emeriitprofessor Jaak Kangilaski jpt. Vaata kava ja esinejaid.

Sügiskooli toetab Eesti kultuurkapital.

Kõik huvilised on teretulnud.

Lisainfo: Kadi Polli, TÜ kunstiajaloo lektor, tel: 5055908, e-post: kadi.polli@hotmail.com.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja