Kunstide keskus pakub kursusi viha valitsemisest digitaalse maalini

Sel sügisel Toomemäel Vanas Anatoomikumis avatava Tartu ülikooli kunstide keskuse kursused on nüüd kõigile huvilistele registreerimiseks avatud. 15. maist 3. septembrini saab end kirja panna ligikaudu neljakümnele eesti- ja ingliskeelsele ainele – valikus on aineid praktilisest kõnekunstist küberkultuurini ning pärimustantsust koomiksi joonistamiseni.

Tartu ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan, professor Margit Sutrop loodab, et kunstide keskus pakub võimalusi loovuseks ja loominguliseks paljudele huvilistele: „Vabade kunstide professuuri populaarsus üliõpilaste ja ülikooli töötajate hulgas näitab, et kaunite kunstide ja eneseväljendust ning loovust arendavate kursuste vastu on suur huvi. Usun, et kokku pandud paketist leiab igaüks endale midagi sobivat ning avastab, et kunstidega tegelemine tuleb kasuks ka muudes valdkondades.“

Kunstide keskuse juhataja Tuulike Kivestu kinnitas, et suurem osa kursusi sobib suurepäraselt ka välistudengitele ja -õppejõududele: „On ju kunstide õppe puhul verbaalne suhtlus sageli teisejärguline ja infot on võimalik vahetada ka muul viisil. Algaval sügisel pakume keskuses üle kahekümne inglise keelse vabaaine. Valida saab kursusi nii muusika, tantsu, kujutava kunsti, multimeedia, käsitöö kui ka eneseväljenduse valdkondadest“.

Kunstide keskuse peamiseks ülesandeks on koordineerida kunstide õpet Tartu ülikoolis ning teha koostööd erinevate valdkondade teadlastega ühiste uurimissuundade väljaarendamiseks. Keskus pakub kunstide valdkonna õppeaineid ja täiendusõppekursusi nii üliõpilastele vabaainetena kui kõigile huvilistele täiendusõppena. Keskus avatakse ametlikult sügisel 2017.

Tutvu kunstide keskuse ja sügissemestri õppeainetega keskuse koduleheküljel.

Keskuse uudistega saab end kursis hoida ka Facebooki vahendusel.

Lisainfo: Tuulike Kivestu, Tartu ülikooli kunstide keskuse juhataja, Viljandi kultuuriakadeemia õppe- ja arendusdirektor, 525 8231, tuulike.kivestu@ut.eeKadri Kunnus

Tartu ülikooli avalike suhete peaspetsialist