Lahtiste uste päev peibutab töötubadega programmeerimisest matmiskommeteni

18. märtsil kell 10 avab TÜ kõigile kõrgharidushuvilistele oma uksed. Esmajoones saab teaduskondade ja kolledžitega tutvust teha minimessil aulas. Päeva jooksul avavad õppetöö sisu erialased loengud ja töötoad. Mh saab lahata hiiri, teha tutvust erinevate kultuuride matmiskommetega, osaleda jaapani keele tunnis, kuulamistreeningul ja maalida.

Kell 10–13 toimuval minimessil tutvustavad üliõpilased õppimisvõimalusi ja sisseastumistingimusi. 11–12.20 on kõik oodatud Jakobi 2 ringauditooriumisse, kus räägitakse, millele tuleks mõelda, kui valid eriala ja kõrgkooli. Samuti tutvustatakse ülikooli kandideerimise protsessi ja tuuakse näiteid võimalustest, kuidas rikastada oma tudengielu Tartus.

TÜ turunduse peaspetsialist Piret Normet soovitab noortel olla TÜ lahtiste uste päeval uudishimulikud ning võimalikult palju küsida ja uurida just seda, mida kodulehelt ei leia: „Lahtiste uste päev on õige koht saamaks vastused kõikidele ülikooli ja tudengite igapäevaelu puudutavatele küsimustele. Korraldame messi, loenguid ja töötube just selleks, et iga noor leiaks oma huvidele ja võimetele vastava edasiõppimisvõimaluse Baltimaade parimas ülikoolis.“

Kõik teaduskonnad on valmistanud ette praktilisi töötube ja huvitavaid loenguid, et tutvustada seeläbi oma uurimisvõimalusi ja õppekavu.

Näiteks saab filosoofiateaduskonnas kuulda Heidy Meriste loengut „Sõpruse sarnasusteooriast ning eneseimetlusest“ ja usuteaduskonnas karismaatilise professori Tarmo Kulmari loengut „Suhtumine surma ja matmiskombestik eri kultuurides“.

Kell 12.30 algab ringauditooriumi fuajeest tudengite juhitud retk „Hu³ - Hullult Huvitav Humanitaaria“, mille käigus tutvustatakse filosoofiateaduskonda.

Reaalteaduste huvilisi sõidutab esimene buss juba kell 12.30 Maarjavälja teaduslinnakusse, kus ootab ringkäik loodus- ja tehnoloogiateaduskonna õppehoonetesse ning mitu töötuba.

Noori keemikuid ootab töötuba „Sädelev vihm“ või „Jäätis“, zooloogid ja enomoloogid kutsuvad aga anatoomia töötuppa hiiri lahkama ja koljude alusel loomarühmi ja „eluviise“ eristama. Arvutitehnika huvilisi ootab tutvumine robot-mannekeeniga ning võimalus võistelda „LEGO MINDSTORM robotirallil“. Võimalik on kätt proovida programmeerimise praktikumis.

Hambaarstiteaduse huvilised saavad külastada fantoomiklassi ja näha oma silmaga, kuidas käib hambaravi praktika mannekeenidel.

Loengutele ja töötubadesse ootavad lisaks eelnimetatutele õigusteaduskond, arstiteaduskond, majandusteaduskond, kehakultuuriteaduskond, matemaatika-informaatikateaduskond ja sotsiaal- ja haridusteaduskond. Tutvu programmiga.

Huvilistel on võimalik külastada tasuta AHHAA meditsiinikollektsioone, TÜ muuseumi, tähetorni, vastrenoveeritud botaanikaaeda. Ekskursioonid toimuvad ka TÜ raamatukogus, üliõpilaselamutes ja spordiklubis. Tasuta saab kiigata ka peahoones asuvat ajaloolist kartserit.

Samal päeval toimub lahtiste uste päev korraga viies Tartu kõrgkoolis – lisaks Tartu ülikoolile ootavad huvilisi ka Eesti maaülikool, Eesti lennuakadeemia, Tartu kõrgem kunstikool ja Tartu tervishoiu kõrgkool.

Koostöös Taisto ja Swedbankiga on tänavu võimalik Tartusse sõita tasuta eribussidega Tallinnast, Narvast, Jõhvist, Pärnust, Viljandist ja Võrust. Bussikoha saamiseks tuleb registreeruda.

Vaata täpset ajakava ja rohkem infot eribusside kohta.

Vaata UTTVst järgi sisseastumistingimusi, õpet ja tudengielu kajastavat infotundi.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"396339","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Lisainfo: Piret Normet, Tartu ülikooli turunduse peaspetsialist, tel: 737 6271, 512 2671, e-post: piret.normet@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja