Lahtiste uste päeval asutakse otsima maailma muutvaid ideid

Tartu ülikooli lahtiste uste päev 23. märtsil aitab igal kõrgharidushuvilisel õppekava valikul selgemaid sihte seada. Õppekavade mess, infotund, arvukad töötoad ja ekskursioonid on iga aastal Baltimaade parimasse ülikooli toonud pea tuhatkond huvilist. Ka sel aastal toovad huvilised Tartusse tasuta bussid üle Eesti. Avapaugu saab uus ideekonkurss „Võime muuta maailma“, mille avab õppeprorektor Mart Noorma.

Lahtiste uste päev algab kell 10 ülikooli peahoone aulas erialasid, instituute ja üliõpilaselu tutvustava infomessiga. Kell 11 on kõik oodatud Jakobi 2 ringauditooriumisse, kus tulevasi sisseastujaid tervitab õppeprorektor Mart Noorma ja teeb avalikuks ideekonkursi, kuhu on oodatud osalema kõik uuenduslike ja maailma muutvate ideedega noored üle Eesti.

Räägitakse karjäärivalikutest ja 2016. aasta sisseastumisest. Tudengielust kõneleb ettekandes „Bioloogina suurtel lavadel ehk minu uus elu Tartus“ bioloogia eriala üliõpilane Nils Joonas Kristian Saar.

TÜ turunduse spetsialist Karin Kustavus sõnas, et Tartu ülikoolis on 60 bakalaureuseõppekava, millel õppimine paneb maailma teistmoodi, avatumalt, vaatama. „Läbi praktiliste töötubade näitame, kuidas oleme kokku viinud nüüdisaegse tehnoloogia ja vahetu suhtluse, et anda oma üliõpilastele kõige laiapõhjalisema hariduse Eestis. Soovime, et lahtiste uste päeval osalejad saaksid selle hariva ja toreda päevaga aimu Tartu ülikooli maailmatasemel hariduse eelistest, oleksid teadlikud sisseastujad ja kinnitaksid endale, et hariduse ja sellega seotud võimalustega on just neil võime muuta maailma.“

Töötubades saab maitsta eri religioonide toite ja tutvuda moodsa aparatuuriga, mida kasutavad oma igapäevatöös arheoloogid. Garage48 HUBis tutvustavad turundajad, mis on neuromaagia. Haridusteadlastega saab harjutada esinemisoskust, simulatsiooni ja mudeldusmängu. Proviisorid näitavad, kuidas valmib tablett. Loodus- ja täppisteaduste valdkonna töötubades saab kätt proovida linnaplaneerimist, lahata hiiri, hinnata eluviise koljude alusel ja programmeerida. Arvutiteaduse instituudis saab tutvuda IT-ettevõtete poolt sisustatud uute ruumide ja äsja avatud asjade interneti laboriga.Registreeru töötubadesse ja loengutesse ut.ee/tu-lahtiste-uste-paev.

Taisto ja Swedbanki abil saavad kõik huvilised tulla Tartu kõrgkoolide lahtiste uste päevale tasuta eribussidega üle Eesti. Tartusse tulevad bussid Tallinnast, Narvast, Jõhvist, Sillamäelt, Pärnust, Viljandist, Võrust, Valgast, Otepäält, Paidest, Põltsamaalt ja Koselt. Registreeru bussile ut.ee/buss.

23. märtsil toimuvad lahtiste uste päevad korraga viies Tartu kõrgkoolis: Tartu ülikoolis, Eesti maaülikoolis, Eesti lennuakadeemias, Tartu kõrgemas kunstikoolis ja Tartu tervishoiu kõrgkoolis.

Karin Kustavus, TÜ turunduse spetsialist
tel 737 6271, 5621 1461