Läti riigipea peab Tartu Ülikoolis avaliku kõne

Neljapäeval, 11. aprillil kell 14.30 peab Läti Vabariigi president Raimonds Vējonis Tartu Ülikooli peahoone aulas avaliku kõne, mida on kuulama oodatud kõik huvilised.

Kuigi Läti presidendi riigivisiidi ajakava on tihe, soovib ta ülikoolis rääkida teadmiste tähtsusest vabaduste kaitsmisel. Aulasse on oodatud ülikooli töötajad ja tudengid, linnarahvas ning kõik teised huvilised.

Presidendi kõne kannab üle UTTV.

Läti president on Eestis riigivisiidil 9.–11. aprillini. Kolme päeva jooksul kohtub president Vējonis Eesti riigipea, Riigikogu esimehe ja peaministriga, külastab küberõppust Locked Shields ja kohtub Eesti välisministriga.

Tartus külastavad Läti ja Eesti presidendipaar ka raekoda ning kohtuvad linnapea Urmas Klaasiga. Pärast avalikku kõnet mälestab president Vējonis Raadi Uue-Jaani kalmistul Läti küttide rügemendi sõdureid ja Läti sõjapõgenikke. Riigivisiit lõpeb Eesti Rahva Muuseumi külastusega.

Lisateave: Sirje Üprus, TÜ rahvusvahelise koostöö talituse välisprotokolli juht, 509 7117, 737 5615, sirje.uprus@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja