Maailma juhtivad turundussemiootikud asetavad brändimaailma semiootilisse keskkonda

13. ja 18.-20. novembril annavad Tartu ülikooli semiootika osakonnas kursusel „Kommerts- ja turundussemiootika“ loenguid maailma juhtivad turundussemiootikud Malcolm Evans ja Chris Arning.

Intensiivkursus tutvustab, kuidas praktiliselt rakendada semiootika mudeleid turu-uuringutes ja reklaami valdkonnas.

Käsitlemisele tulevad järgmised teemad:

• Brändimaailm kui äärmiselt semiootiline keskkond
  • Mis punktist sekkub brändiarendusse semiootika?
  • Juhtumiuuringud erinevate semiootikateooriate rakendamise kohta
  • Mõningaid kommerts-ja turundussemiootika tulevikuperspektiive

Kõik loengud ja töötoad toimuvad TÜ peahoones (Ülikooli 18), ruumis 232.

Toimumised:
Neljapäev 13.11 Malcolm Evansi loeng/ töötuba, kl 14.15-18.00
Teisipäev  18.11 Chris Arningu loeng/ töötuba, kl 14.15-18.00
Kolmapäev 19.11 Chris Arningu loeng/ töötuba, kl 14.15-18.00
Neljapäev 20.11 Chris Arningu loeng/ töötuba, kl 14.15-16.00

Malcolm Evans on maailma juhtiv turundussemiootik, kes on alates 90ndatast olnud tegev erinevates semiootilise orientatsiooniga turundusettevõttes nagu Semiotic Solutions, Added Value ning ta on väga eduka semiootilist konsultatsiooni pakkuva firma Spacedoctors asutaja. Praegu töötab Evans iseseisva konsultandina. Ta on keskendunud kultuuridevahelisele kommunikatsioonile. Ta on teinud turundusalaseid töid näiteks järgmistele asutustele: Coca Cola, Guinness, Tesco, Unicef,  Procter & Gamble, Nestle, Vodafone.

Semiootik Chris Arning asutas 2010. aastal turundussemiootika konsultatsioonibüroo Creative Semiotics, mis lähtub strateegiate ja innovaatiliste brändide loomisel semiootilisest perspektiivist. Arning on teinud koostööd näiteid VW, Sainsbury, Boots’i ja ka BBC-ga.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"173644","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Kursus ei nõua varasemaid semiootika-alaseid süvateadmisi ning osalema on oodatud kõik huvilised. Valdkonna üliõpilastele on kursus aine „FLSE.00.162 Rakendussemiootika ja erialapraktika“ osa ja sellele saab registreeruda ÕISis.

Lisainfo: Mari-Liis Madisson, e-post: ml.madisson@gmail.com.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja