Püha Tooli riigisekretär peab Tartu ülikoolis aulaloengu

Kolmapäeval, 11. mail külastab Tartut ja Tartu ülikooli riigivisiidil viibiv Püha Tooli riigisekretär kardinal Pietro Parolin. Kell 12.15 peab ta kõigile huvilistele avatud aulaloengu „The diplomatic activity of the Holy See at the service of peace“.

Parolin viib Tartus läbi missa ning kohtub enne aulaloengut Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalmuga.

Parolin viibib Eestis ametlikul visiidil 10. ja 11. mail. Tallinna visiidil kohtub ta president Toomas-Hendrik Ilvese, riigikogu esimehe Eiki Nestori, peaminister Taavi Rõivase ja välisminister Marina Kaljurannaga.

Tegemist on kõrgeima Püha Tooli esindajaga, kes külastab Eestit pärast 1993. aastal toimunud Paavst Johannes Paulus II visiiti. Visiidiga märgitakse ära Püha Tooli ja Eesti diplomaatiliste suhete taaskehtestamise 25. aastapäev.

Aulaloengut „The diplomatic activity of the Holy See at the service of peace“ („Püha Tooli diplomaatiline tegevus rahu nimel“) saab järele vaadata www.uttv.ee.

Siseruumides palume kanda sündmusele vastavat riietust.

11.40 Kohtumine Tartu ülikooli peahoones rektori professor Volli Kalmuga
Fotograafidel ja TV operaatoritel palume kohal olla hiljemalt 11.25

12.15. Tartu ülikooli aulas avalik loeng „The diplomatic activity of the Holy See at the service of peace“
Ajakirjanikel, fotograafidel ja TV operaatoritel palume kohal olla hiljemalt 12.00