Rahvusvaheline seminar räägib kooliõpikute ideoloogilisusest

29.–30. septembrini 2017 toimub TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledži slavistika osakonnas rahvusvaheline eri valdkondi hõlmav teadusseminar „Kooliõpik ideoloogilise tekstina”, kus kooliõpikut vaadeldakse kui ideoloogia vahendajat ja noore inimese maailmavaate kujundamise instrumenti.

Seminar toimub institutsionaalse uurimisprojekti „Tõlkeideoloogia ja ideoloogia tõlkimine: kultuuridünaamika mehhanismid Eestis vene impeeriumi ja nõukogude võimu tingimustes 19.–20. saj“ raames ning ühendab kirjandusteadlasi, semiootikuid, ajaloolasi ja sotsiaalteadlasi Tartust, Helsingist, Moskvast, Peterburist ning Šumenist (Bulgaaria). Ettekannetega esinevad nii õppejõud, doktorandid, magistrandid kui bakalaureuseastme tudengid.

Arutluse all olevad õpikud on välja antud erinevatel aegadel ja erinevates riikides, Vene impeeriumist tänapäeva Bulgaariani. Loengute teemad katavad muuhulgas rahvusmüütide kujutamist, erinevat tüüpi keerukate teemade ja kontseptsioonide kajastamist, visuaalsete vahendite kasutamist ning õpikute kujunemislugusid. Seminar lõpeb ümarlauaga, kus võetakse kokku arutletu ning mõeldakse läbi võimalikud probleemi käsitluse edasised suunad. Töökeelteks on inglise ja vene keel.

Kõik huvilised on oodatud.

Seminari ajakava leiab korraldava osakonna kodulehelt.

Lisainfo: Ljubov Kisseljova, slavistika osakonna juhataja ja seminari korraldaja, 737 5353, ljubov.kisslejova@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik