Rahvusvaheline täiendusõppeprogramm tõi Eestisse 16 USA tudengit

Tartu ülikooli partnerülikooli üliõpilased osalesid 28. detsembrist 10. jaanuarini toimunud täiendusõppeprogrammil „Venemaa ja Eesti Euroopa dimensioonis“, kus anti ülevaade Eesti ja Venemaa suhetest, ajaloost, koostööst ning tulevikuväljavaadetest. Eraldi tähelepanu all oli ka piirkonna julgeolek.

„Rahvusvaheline täiendusõppeprogramm toimub pikaajalise koostöö raames. Varasematel aastatel on osalejate poolt esile tõstetud programmi sisukust ja asjatundlikke õppejõude ning loodame, et ka tulevikus tulevad Eestisse õppima Ameerika Ühendriikide üliõpilased,“ ütles Tartu ülikooli rahvusvahelise suveülikooli programmijuht Mari-Ann Susi.

Programmi loenguid viisid läbi Tartu ülikooli õppejõud Andrey Makarychev, Andres Kasekamp, Piret Ehin, Viktor Trasberg ja Eoin McNamara.

Tagasiside programmile oli väga positiivne. Üliõpilased tõstsid esile õppejõudude asjatundlikkust ning märkisid, et just otseste kontaktide kaudu on võimalik paremini mõista Eestis toimuvat.

“Ma hindan kõrgelt välismaal toimuvaid õppeprogramme. Üks asi on õppida teise kultuuri kohta klassiruumis, kuid inimestest arusaamiseks on vajalik nendega suhelda kodukohas”, ütles San Diego Osariigi ülikooli üliõpilane Dale Bullington. Tema arvamust toetas ka programmil osaleja Colin Campell, kes hindas eriti kõrgelt loengut „Venekeelne vähemus Eestis 25 aastat pärast Nõukogude Liidu kokkuvarisemist”, tuues positiivsena välja teadmiste omandamise Eesti uuemast ajaloost ning eesti ja venekeelse elanikkonna suhetest. “See loeng avas meile Eesti poolse perspektiivi rahvusvahelistele suhetele”, sõnas Campell.

Lisaks akadeemilistele loengutele ja seminaridele toimus mitmekesine kultuuriprogramm Tartus, Peterburis ning Tallinnas. Külastati ka Ameerika Ühendriikide saatkonda Tallinnas.

Lisainfo: Mari-Ann Susi, TÜ rahvusvahelise suveülikooli programmijuht, tel 501 4388, mari-ann.susi@ut.ee, www.isu.ut.ee

Viivika Eljand-Kärp