Tartu Ülikool avab arvamusliidri magistriõppekava

Alates 2021/2022. õppeaastast avab Tartu Ülikool igas oma valdkonnas arvamusliidri õppekava, mille eesmärk on anda tulevastele arvamusliidritele võimalikult laiaulatuslik ja nüüdisaegne haridus.

Meditsiiniteaduste valdkonnas õpivad tulevased arvamusliidrid viroloogiat, mikrobioloogiat, pandemioloogiat, vaktsinoloogiat ja immunoloogiat, saavad teadmisi isiku- ja enesekaitse kohta (maskid, sirmid, võitluskunst jne) ning omandavad praktilisel tasemel neuro- ja geenmuundamise oskused.

Loodus- ja täppisteaduste valdkonnas keskendutakse meedias kasutatavatele infotehnoloogilistele vahenditele ja keskkondadele (YouTube, tumeveeb, blogindus jne), häkkimisele (sh biohäkkimine), arvamusmudeldamisele, sodiaagimaagiale ning alternatiivgeograafiale, -füüsikale ja -keemiale. Arvamusliidritele väga vajalikku säutsumisoskust õpitakse kevadhommikuti toimuvates välipraktikumides.

Sotsiaalteaduste valdkonnas õpitakse lobitööd, parapsühholoogiat, suunamudimist, kallutatud rahvaküsitluste korraldamise meetodeid, ajupesu, poliitbroilerite koolitamist, krüptokaevandamist, JOKK-skeeme, brändimist ja ajakirjandust (trüki-, interneti- ja kollast meediat). Valikainena on võimalik läbida eluülikooli praktilisi kursusi.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas saavad üliõpilased võtta kõne-, teatri- ja mustkunstitunde, õppida estonglish’it, kantseliiti ja rohkesõnalise mittemidagiütlemise meetodeid, ajaloo ümberkirjutamist, usu- ja kultuuripöörde võtteid, meemindust ning eri kultuuride käitumisnorme.

Iga valdkonna üliõpilased võivad võtta õpingute jooksul vabaainetena ka teiste valdkondade kursusi. Õppekava edukad lõpetajad saavad arvamusliidri magistrikraadi, mis tuleb kasuks tööturu igas valdkonnas.

Avalduste vastuvõtt algas täna, 1. aprillil, ja kestab vastuvõtuperioodi lõpuni. Avaldusi saab esitada sisseastumisinfosüsteemis SAIS. Samuti võib tuua avalduse otse Tartu Ülikooli rektorile (Ülikooli 18, Tartu).

Kui soovid olla tulevikus kuulus, edukas ja materiaalselt kindlustatud, siis esita oma avaldus juba täna ning alusta sügisest õpinguid Tartu Ülikooli arvamusliidrite magistriõppes. Ole esimeste hulgas, kellest saab magistrikraadi ja laia teadmiste pagasiga arvamusliider!

Arvamusliidritele väga vajalikku säutsumisoskust õpitakse kevadhommikuti toimuvates välipraktikumides. Visuaal: Tartu Ülikool

Sandra Sommer
pressinõunik