Tartu Ülikool ootab huvilisi virtuaalsele sisseastumise infopäevale

Sel reedel, 12. juunil kell 11 toimub Tartu Ülikooli virtuaalne sisseastumise infopäev, kus räägitakse ülikooli vastuvõtust ja jagatakse nõuandeid edukaks kandideerimiseks. Veebis toimuval üritusel on mugav osaleda kõigil huvilistel, üritusele tuleb end vaid registreerida.

Infopäeval ootab osalejaid ees otseülekanne ülikooli stuudiost, kus räägitakse vastuvõtust ja jagatakse kasulikke nõuandeid teadlikumaks eriala valimiseks. Otseülekandes tutvustatakse täpsemalt sisseastumise tingimusi: milline on sisseastumise ajakava, kes saab ülikooli astuda eritingimustel, millal teeb ülikool vastuvõtuotsused ja mida tuleb tänavusel sisseastumisperioodil silmas pidada. Tudengid arutlevad ülikoolis õppimise ja sobiva eriala valimise üle ning meenutavad, milline oli nende sisseastumisprotsess ja kuidas on möödunud senised õpingud. Karjäärinõustaja annab soovitusi, kuidas teadlikumalt eriala valida ja õige otsuseni jõuda, kust ja kuidas otsida asjakohast infot ning kellelt küsida nõu. Nii otseülekande ajal kui ka juba enne üritust on võimalik esitada küsimusi.

Tartu Ülikooli nõustamiskeskuse karjäärinõustajad pakuvad veebi vahendusel terve päeva kestel personaalset karjäärinõustamist, et aidata õpilastel valida just see õige eriala. Üks seanss kestab 30 minutit ja selleks tuleb registreeruda.

Virtuaalsetel panoraamvaadetega tuuridel saab näha Tartu Ülikooli hooneid mitmes Eesti linnas. Otse kodust on võimalik külastada Tartu, Tallinna, Narva, Pärnu ja Viljandi õppehooneid, et tutvuda juba enne õppima asumist oma tulevase õpikeskkonnaga.

Infopäeva ühe korraldaja, Tartu Ülikooli turundusspetsialisti Katria Helena Kompi sõnul on sisseastumise infopäev hea võimalus korrata üle olulisem teave ja ta loodab, et see on kasuks ka neile, kes pole veel otsustanud, mida õppima asuda. „Korraldajatena tahaksime, et see päev oleks õpilasele ülevaatlik ja tekitaks turvatunde – et kõik, mida tal on vaja sisseastumise kohta teada, oleks ühes kohas olemas,“ sõnas Komp.

Infopäeval korraldatakse ka viktoriin, millel osalejad võivad võita tudengi stardipaketi. Küsimustele õigesti vastanute vahel loosib ülikool välja neli stardipaketti, mis aitavad uuele õppeaastale vastu minna. Viktoriin algab 12. juuni hommikul ja seda saab teha infopäeval avatavas veebikeskkonnas.

Täpsema ajakavaga saab tutvuda ülikooli kodulehel ning ajakohane info kajastub infopäeva Facebooki lehel.

Lisateave: Katria Helena Komp, Tartu Ülikooli turundusspetsialist, 737 6271, katria.komp@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja