Tartu Ülikool sõlmib koostöölepingu eesti keele õpetamiseks hiinlastele

28.–30. märtsini külastab Tartu Ülikooli Beijng International Studies University (BISU) ja Pekingi linnavalitsuse delegatsioon, et allkirjastada koostöölepingu lisaprotokoll eesti keele ja kultuuri õpetamiseks Hiina üliõpilastele. Kohtumisel osaleb ka Hiina suursaadik Li Chao.

„Eesti keelt õpetatakse umbes 30-s maailma ülikoolis ja õppijate arv on üle 1000 tudengi. Suuremalt jaolt sooritavad need üliõpilased eesti keele ja kultuuri mooduli või õpivad seda kõrvalainena. Eesti keelt peaainena on väljaspool Eestit võimalik õppida siiski vähestes ülikoolides Soomes, Leedus, Venemaal ja Ungaris. Eeltoodust lähtuvalt on igati positiivne, et BISU ülikool Hiinas on avanud eesti keele ja kultuuri eriala. Sel moel on võimalik kasvatada Eesti tuntust Aasia regioonis ja konkreetsemalt Hiinas,“ selgitab koostöölepingu vajalikkust eesti keele võõrkeelena professor ja rakenduslingvistika osakonna juhataja Birute Klaas-Lang.

Leping sätestab BISU üliõpilaste aastase eesti keele programmi Tartu Ülikoolis ja bakalaureuseõppe eesti keele võõrkeelena erialal. Koostöölepingu lisaprotokollile kirjutavad 29. märtsil kell 16.30 senati saalis (peahoone, Ülikooli 18-204) alla TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan professor Margit Sutrop ja BISU president Ji Jinbiao.

Hiina delegatsiooni kuuluvad BISU ja Pekingi Linnavalitsuse esindajad ning kohtumisel osalevad ka Hiina suursaadik Li Chao ja direktor Hu Yong. Visiidi käigus tutvutakse Tartu Ülikooli ja selle ajalooga ning toimuvad kohtumised humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas.

Lisainfo: Birute Klaas-Lang, eesti keele (võõrkeelena) professor, 737 5225, birute.klaas-lang@ut.ee
Sirje Üprus, välisprotokolli juht, 737 5615, sirje.uprus@ut.ee

Maria Kristiina Prass