Tartu Ülikool teeb oma lõpetajatele pühenduskingituse

Tartu Ülikoolis ei toimu tänavu traditsioonilisi rahvarohkeid lõpuaktusi, vaid need peetakse virtuaalruumis. See-eest tehakse lõpetajatele pühenduskingitus: neil on nüüd Tartu kesklinnas oma puu ja pink, samuti ehitakse ülikooli peahoone ja Raekoja platsil asuv skulptuur.

Kolmapäevast kasvab Tartu kesklinnas Pirogovi platsil ülikooli lõpetajate auks istutatud iluõunapuu. Von Bocki maja seinamaali ees saab aga pühenduspingil jalgu puhates meenutada õpinguaastaid ning nautida vaadet Pirogovi platsile ja iluõunapuule.

Kuna rahvarohkeid kogunemisi pole võimalik korraldada, toimus puu istutamine ja pingi avamine 10. juunil väikeses seltskonnas. Tervituskõne pidasid Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ja Tartu linnapea Urmas Klaas. Lõpetajate nimel kõneles ajakirjanduse ja kommunikatsiooni magistriõppe lõpetaja Karl Gustav Adamsoo.

Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser sõnas üritusel, et mälestus ülikooli lõpetamisest on inimese elus üks märgilisemaid ja on kahju, et selle aasta lõpetajad ei saa oma diplomit kätte aulas. „See kevad ei jäta kahtlustki, et me peame end järjekindlalt harima, et kohaneda ootamatute oludega. Kõrgharitud, oma teadmisi pidevalt täiendavad ühiskonnaliikmed on kui mastipuu just sellistel keerulistel aegadel nagu praegu,“ ütles rektor oma tervituskõnes.

Peale puu istutamise ja pingi paigaldamise on lõpetajate auks ehitud ülikooli peahoone ja Raekoja platsi suudlevate tudengite kujudele pannakse virtuaalsete lõpuaktuste nädalal pähe teklid.

Üliõpilaste pühenduskingitus on pakitud meeleolukasse videosse, mille iga lõpetaja saab lõpuaktuste nädalal kätte oma e-postkastist.

Tartu Ülikooli lõpuaktused toimuvad 15.–20. juunini veebis ja neid saab jälgida väljakuulutatud ajal UTTV vahendusel.

Lisateave: Piret Normet, TÜ turundusjuht, 512 2671, piret.normet@ut.ee