Tartu ülikool võõrustab Eesti parimaid gümnasistidest saksa keele oskajaid

Tartu ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis algab 9. märtsil kell 10 üleriigilise saksa keele olümpiaadi lõppvoor 10.–12. klassile. Eesti riigi 100. aastapäeva puhul keskendutakse sel aastal (balti)saksa-eesti mälupaikadele.

Mälupaikade fookus loob võimaluse lõimida keeleõpet kultuuri- ja ajalooteemade käsitlemisega. Olümpiaadi eelvoorus kirjutasid õpilased uurimistöö mälupaiga kohta, mille nad valisid välja kolme kategooria (mõisahäärberid, kirikud ja kalmistud, haridusasutused) seast. Õpilased pöörasid oma töödes tähelepanu paikadele, millel on eri ajal ja eri põlvkondade silmis olnud erinev sümboolne tähendus, samuti oma osa eesti kultuuriloos. Tööde jaoks tehtud intervjuud illustreerisid nende paikade tähendust inimeste jaoks tänapäeval.

Lõppvooru kutsutud 12 parima uurimistöö autorid lahendavad kohapeal (balti)saksa-eesti mälupaikadega seotud ülesandeid. Need viivad gümnasiste eri paigusse Tartus ja aitavad õppida Eestit tundma uudse nurga alt.

Olümpiaadi korraldamist toetavad ka Saksamaa suursaatkond, Austria suursaatkond, Goethe instituut Eestis ja Baltisaksa kultuuri selts Eestis.

Lõppvooru jõudnud õpilaste ettekandeid on 9. märtsil alates kella 14.30-st oodatud Lossi 3 õppehoone ruumi 223 kuulama kõik huvilised.

Ülevaate olümpiaadil uuritud mälupaikade kohta Eesti kaardil võib leida siit.

Lisainfo: Marika Peekmann, saksa keele olümpiaadi korraldava komisjoni esimees, 737 6240, marika.peekmann@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli avalike suhete spetsialist