Tartu ülikooli professor sai Prantsusmaa riikliku ordeni

Prantsuse suursaadik Eestis Michel Raineri andis Tartu ülikooli eesti keele (võõrkeelena) professorile Birute Klaas-Langile üle Prantsuse riikliku teeneteordeni Prantsuse – Eesti kultuuri ja akadeemilise koostöö arendamise eest.

Keeleteadlane ja õppejõud Birute Klaas-Lang pälvis Prantsuse riikliku teeneteordeni oma tegevuse eest prantsuse keele õpetamisel Tartu ülikoolis ning kahe maa kultuuri- ja teadussuhete arendamise eest.

Tegemist on Auleegioni järel kõrgeima Prantsuse riigi autasuga, mida prantsuse president annab eriliste teenete eest erinevates valdkondades.

Kunstide ja kirjanduse ordeni kavalerideks said teatrimehed Vahur Keller ja Priit Raud, kelle teeneks on Eesti-Prantsuse suhete arendamine kaasaegsete etenduskunstide vallas.

Tõlkija ja prantsuse keele õpetaja Eneken Laugen võttis vastu akadeemilise palmioksa ordeni armastuse eest prantsuse keele vastu ning selle tutvustamise eest Eestis.

Virge Tamme