Tartu ülikooli Tallinna nädal ärgitab ennast täiendama

4.–8. aprillini tutvustab Tartu ülikool Tallinnas elukestva õppe võimalusi, pakkudes tasuta loenguid ja seminare tervise, keeleideoloogia, sotsiaalmeedia, targa elukeskkonna, digipädevuse ja teistel teemadel. Traditsioonilisel majandusseminaril käsitletakse seekord Eesti maksusüsteemi ettevõtja vaatenurgast lähtudes.

Tartu ülikooli elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolaineni sõnul näitab juba seitsmendat aastat toimuv Tartu ülikooli Tallinna nädal inimeste huvi järjepideva enesetäiendamise vastu: „Elukestva õppe võimalused kohanevad üha enam muutuva ühiskonna ja inimeste vajadustega. Seda kinnitavad nii uued koolitused aktuaalsetel teemadel kui ka asjaolu, et üha enam kolivad paindlikud täiendusõppe vormid e-kursuste ja MOOCide kujul veebikeskkonda. See annab täiendusõppijale veel suurema vabaduse enesetäienduseks töö, kooli või pere kõrvalt endale sobival ajal.“

Tartu ülikooli Tallinna nädala avapäeval, 4. aprillil saab koos emakeeleõpetuse professori Martin Ehalaga arutada, mismoodi luuakse keelevahenditega erinevaid ideoloogiaid.

Teisipäevane majandusseminar keskendub Eesti maksusüsteemile ettevõtja vaatevinklist. Teemat avavad finantsõiguse dotsent Lasse Lehis ning Eesti väike- ja keskmiste ettevõtjate assotsiatsiooni president, Kermon OÜ juhataja Kersti Kracht. Seminari juhib rahanduse dotsent Priit Sander. Tervisehuvilised on samal päeval oodatud suu- ja hambahaiguste lektori Riina Runneli avalikule loengule hammaste ja suu tervise teemadel.

Kolmapäevasel personalijuhtide hommikukohvil keskendutakse Tartu ülikooli eetikakeskuse toel eetilistele dilemmadele ning analüüsitakse neid väärtuste, lojaalsuse ja eetiliste valikute lõikes. Õhtuses osas saab koos 2015. aasta Vabariigi Presidendi kultuurirahastu noore teadlase preemia laureaadi, meediauuringute vanemteaduri Andra Siibakuga arutleda sotsiaalmeedia rolli üle osalusühiskonna loomisel ja säilitamisel.

Neljapäeval, 7. aprillil räägib judaistika lektor Anu Põldsam mitmenäolisest Lähis-Idast, kus mh kohtuvad ilmalik kultuur ja religioosne äärmuslus ning demokraatia ja teokraatia. Päeva teises pooles annab professor Rein Ahas ülevaate targa ja nutika linna kujunemisest, sh räägib, kuidas mobiilpositsioneerimine toetab linna planeerimist.

Tartu ülikooli Tallinna nädala viimasel päeval, reedel arutletakse hommikukohvi kõrval koos professor Margus Pedaste, haridustehnoloogiakeskuse juhataja Lehti Pildi ja arvutiteaduse instituudi spetsialisti Mari Krusteniga digipädevuste üle: kuidas lisaks erialastele pädevustele oma digipädevusi arendada ja mil moel need karjääri toetavad.

Loengud ja seminarid toimuvad Tartu ülikooli Tallinna esinduses Teatri väljak 3 ning on osalejatele tasuta. Rohkem infot TÜ Tallinna nädala kohta leiab www.ut.ee/tallinn.

Lisainfo
Tiia Ristolainen, TÜ elukestva õppe keskuse juhataja
tel 737 6203, 501 5584
e-post tiia.ristolainen@ut.ee

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392