Tartus toimub esinduslik rahvusvaheline Aasia–uurijate konverents

7.–9. aprillini 2016 toimub Tartu ülikoolis suurim Aasia uurijate foorum, mis Eestis seni peetud, teine Balti Aasia uuringute ühenduse konverents (2nd Baltic Alliance for Asian Studies Conference, BAAS). Ettekannetega esinevad 106 Aasia–uurijat 19 riigist. Eestist on ettekandjaid 38, neist 16 Tartu ülikoolist.

Kolmepäevasel konverentsil toimuvad ettekanded 11 temaatilises paneelis, seitsmes sektsioonis ning stendiettekannete sektsioonis. Paneelide ja ettekannete temaatika on üsna lai, ulatudes Vana-Lähis-Ida uuringutest kuni tänapäeva sotsiaalsete kriiside analüüsini.

Konverents algab neljapäeval, 7. aprillil kell 10 plenaaristungiga Philosophicumi ringauditooriumis (Jakobi 2–226). Ettekandega esineb Vilniuse ülikooli orientalistikakeskuse professor ja kauaaegne juhataja, BAAS-i üks algatajaid, indoloog Audrius Beinorius.

Reedel, 8. aprillil astuvad samas plenaarettekannetega üles nimekad LähisIdauurijad Austriast – Gebhard J. Selz Viini ülikoolist ja Robert Rollinger Innsbrucki ülikoolist.

Kõik paneelid ja sektsioonid toimuvad humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna õppehoonetes Jakobi 2, Ülikooli 16 ja Lossi 3 ning peahoone auditooriumides. Konverents on avatud kõikidele huvilistele. Tutvu programmiga konverentsi kodulehel https://balticasianstudies.wordpress.com/.

Konverentsi korraldab Balti Aasia uuringute ühenduse 2014–2016 eesistujaasutus TÜ orientalistikakeskus koostöös humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnaga.

BAAS tegutseb 2013. aastast ja selle eesmärk on Baltikumi Aasia–uurijate koostöö tugevdamine ning rahvusvahelise nähtavuse suurendamine. BAAS-i liikmeteks on Läti ülikooli, Tallinna ülikooli, Tallinna tehnikaülikooli, Tartu ülikooli, Vilniuse ülikooli ja Vitautas Magnuse ülikooli (Kaunas) Aasia uuringutega tegelevad institutsioonid.

Esimene BAAS-i konverents toimus 2014. aasta aprillis Vilniuse ülikoolis. Konverentsid toimuvad üle kahe aasta rotatsiooni korras eri ülikoolides. Järgmise konverentsi korraldav asutus on konverentside vahelisel ajal ühtlasi ka BAAS-i eesistuja. Tartu konverentsi ajal toimuval BAAS-i nõukogu koosolekul valitakse tulevase konverentsi korraldaja ja ühenduse eesistujaasutus järgmiseks kaheks aastaks.

Vt BAAS-i hartat https://balticasianstudies.wordpress.com/charter/.

Liitu üritusega Facebookis.

Lisainfo: Märt Läänemets, TÜ vanemteadur, TÜ orientalistikakeskuse juhataja, konverentsi korraldustoimkonna esimees, 737 5589, 551 8847, mart.laanemets@ut.ee
Andreas Johandi, korraldustoimkonna sekretär, 5662 8780, andreas.johandi@gmail.com

Virge Tamme