Tartusse tuleb kokku üle 2000 start-up-huvilise

Reedel, 9. detsembril toimub Tartu ülikooli eestvedamisel Eesti Rahva Muuseumis suurim ärifestival, mida Eestis korraldatud. Registreerunuid on juba üle 2200 ning eelmise nädala lõpus tuli piletimüük kinni panna, et kõik huvilised ERMi ära mahuks.

„Tõeliselt hea meel on selle üle, et meid on märgatud ja nii palju inimesi kohale tuleb. Oleme kogu meeskonnaga terve aasta selle päeva nimel tööd teinud ja ootame ka ise kõiki diskussioone põnevusega. Väga hea programm on!“ rõõmustas ürituse üks peakorraldaja, Tartu ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juhataja Andres Kuusik.

Festivali teema „How to earn if there is nothing to burn“ egiidi all räägitakse sellest, kuidas raha teenida ja kuidas jõuda esimese käibeni päris alguses, kui raha, mida põletada, ei olegi veel.

Kohale on meelitatud üle 40 rahvusvahelise esineja eri valdkondadest nagu biotehnoloogia, sport, loomemajandus, virtuaalreaalsus, kosmosetehnoloogiad, smart city jmt.

Kohalikest staaridest näeb laval olümpiasangar Gerd Kanterit, muusik Sandra Vabarnat ning Taxify kaasasutajat Martin Villigit. Rahvusvahelise mõõtme annavad teiste seas üheks maailma parimaks noorettevõtjaks peetav Jamie Dunn, Youtube-sensatsioon Christian LeBlanc ja virtuaalreaalsuse visualiseerija Keiichi Matsuda.

Üritus on ingliskeelne ning programmiga on võimalik tutvuda aadressil www.startupday.ee

sTARTUp Day’ks andis Tartu ülikooli ajakiri Universitas Tartuensis välja ka erinumbri.

sTARTUp Day ärifestivali korraldavad Tartu ülikooli eestvedamisel Tartu linnavalitsus, Tartu Teaduspark, Tartu Ärinõuandla, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Loomemajanduskeskus, Contriber ja sTARTUp community. Sündmust toetavad Startup Estonia, Swedbank, Pipedrive, Mooncascade, A. Le Coq, Fortumo ja Hedman Partners. Esinejaid aitavad kohale tuua EAS, Baltic-American Freedom Foundation, USA, Rootsi ning Hollandi saatkonnad ning Edu Tegu. Jätkupidu korraldab Tallinn Music Week.

Lisainfo: Ermo Tikk, sTARTUp Day turunduspetsialist, ermo.tikk@ut.ee, 5343 2165

Viivika Eljand-Kärp