Tasuta kursus selgitab, kuidas võõras kultuuris ellu jääda

Septembri teises pooles käivitub Tartu ülikoolis viienädalane tasuta e-kursus „Kuidas võõras kultuuris ellu jääda?“, mis on avatud kõigile, kes soovivad kultuuridevahelise suhtluse kohta enam teada saada.

Kursuse autorid, amerikanistika dotsent Raili Marling ning inglise keele ja lingvistika lektor Liina Tammekänd on eesmärgiks seadnud osalejate kultuuridevahelise suhtluse pädevuse arendamise, rääkides kursuse raames tekkida võivatest vääritimõistmistest keelelises suhtluses.

Liina Tammekänd: "Maailma keelte ja kultuuride kolledž on ülikoolis üsna uus üksus ning meie juures saab õppida lisaks võõrfiloloogiatele palju sellist, millest inimesed teadlikud ei ole. Kolledžis on suur rõhk eri kultuuride tutvustamisel. Selle tutvustamine oligi kursuse loomise ajendiks. Võõrkeeli ei saa kunagi õppida vaakumis. Võõrkeele omandamiseks on kindlasti vaja tunda ka vastavat kultuuri. Kursus demonstreerib mitmel korral, et kultuurilised omapärad väljenduvad ka suhtluskäitumises."

Kursuse maht on 1 EAP ehk 26 tundi, mis on jaotatud 5 õppenädala peale. E-kursuse edukalt lõpetanutele väljastatakse digitaalne tunnistus ning läbitud kursust saab arvestada ka kõrgkoolide sobivates ainekavades. Registreerimine on avatud Tartu ülikooli kodulehel kõigile huvilistele nii ülikoolist kui ka väljapoolt.

Kursuse tutvustus ja registreerimine on avatud kolledži koduleheküljel.

Lisainfo: Liina Tammekänd, inglise keele ja lingvistika lektor, 5206694, liina.tammekand@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik