Tekstipäev 2017 ootab huvilisi

Neljapäeval, 7. detsembril algusega kell 11 toimub Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudis (Jakobi 2–106) tekstiuurijate aastalõpukonverents "Tekstipäev 2017".

Tekstipäev on Eesti tekstiuurijate traditsiooniline aastalõpukonverents, mida on korraldatud vaheldumisi Tallinna ülikooliga aastast 2001. Kuigi aastate jooksul on konverentsidel käsitletud mitmesuguseid teemasid, on põhifookus olnud siiski peamiselt meediatekstidel.

Viimastel aastatel on huvi keskmesse tõusnud koolitemaatika. Ka seekordne konverents jätkab sama liini, sest enamik ettekandeid on suuremal või vähemal määral seotud õppimise ja õpetamisega, seda eeskätt üldhariduskoolis. Siiski on teemaderingi kaasatud ka ühiskonda ning teksti olemust puudutavaid teemasid. „Kuna ettekanded on üldhuvitavatel teemadel, võiksid need huvi pakkuda ka laiemale kuulajaskonnale,“ avaldab lootust Riina Reinsalu, üks konverentsi korraldajatest.

Konverensile on oodatud kõik huvilised, eelregistreerimine ei ole vajalik.

Täpse ajakava leiab ülikooli kodulehelt.

Teesiraamat

Lisainfo: Riina Reinsalu, eesti ja soome-ugri keeleteaduse nooremteadur, +372 512 6752, riina.reinsalu@ut.ee

Annely Lambing
Avalike suhete spetsialist