Ülikoolide võrgustik räägib Tartu talvekoolis narratiivist

22.-27. jaanuaril toimub Tartu ülikooli kultuuriteaduste instituudis LACE (Literature and Change in Europe) ülikoolide võrgustiku kolmas rahvusvaheline talvekool „Uses of Narrative“, milles osalevad üliõpilased ja õppejõud 17 riigist.

Talvekooli kava tutvustab tänapäeva tipptasemel narratiiviuuringuid ning keskendub teemadele nagu narratiiv ja kognitsioon, narratiiv ja väärtused, inter- ja transmediaalne narratoloogia, katastroofinarratiivid, narratiivne hermeneutika ja autonaratsioon, transdistsiplinaarsed narratiiviuuringud ning  digitaalne ja rakenduslik narratoloogia. Käsitletakse narratoloogiliste lähenemiste ja meetodite kasutamist kirjanduse, filmi, koomiksi ja fotokunsti uurimisel, digitaalse tekstianalüüsi, arvutimängude, intervjueerimise ja karjäärinõustamise tehnikate ja vahendite arendamisel.

Tartu ülikoolis on ürituse peakorraldajad kirjandusteooria professor Marina Grišakova ja eesti kirjanduse vanemteadur Jaak Tomberg ning doktorantide toimkond eesotsas nooremteaduri Agnes Neieriga.  Varem on professor Grišakova koordineerinud NordForski toetusel Tartu ülikoolis loodud Põhjamaade narratiiviuurijate võrgustiku tegevust. Sel korral tulevad Tartusse külalised Austriast, Belgiast, Brasiiliast, Eestist,  Hiinast,  Hispaaniast, Hollandist, Kolumbiast, Leedust, Norrast, Portugalist, Singapurist, Taanist, Valgevenest, Venemaalt, Saksamaalt ja Ungarist.

„LACE võrgustik on tegutsenud aastaid ning koostöö kandvaks ja edasiviivaks jõuks on alati olnud kõrge professionaalne motiveeritus ja missiooni tunne. Ka Tartus toimuva talvekooli üritustele on iseloomulik hästi toimiva meeskonnatöö vaim ja sünergia,“ sõnas ürituse peakorraldaja Marina Grišakova.    

Talvekooli korraldamist toetavad Eesti teadusagentuur (grandid PUT 1481 ja 1494), Euroopa regionaalarengu fond (Eesti uuringute tippkeskus), TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekanaat ning kultuuriteaduste instituut.

Leuveni ülikooli poolt koordineeritava LACE võrgustiku moodustavad Aarhusi, Bologna, Granada, Groningeni, Leuveni, Lissaboni ja Tartu õppejõud ja üliõpilased. Partnerluse eesmärgiks on kõrghariduse kvaliteedi parandamine üliõpilas- ja õppejõuvahetuse, MOOC kursuste ja rahvusvaheliste õppemoodulite ja –kavade loomise ja arendamise teel.

Lisainfo: Marina Grišakova, talvekooli peakorraldaja, 737 6533, marina.grisakova@ut.ee