Uuring: Tartu ülikool hoiab kindlalt Eesti mainekaima ülikooli tiitlit

TNS Emori ülikoolide maineuuring kinnitas, et juba seitsmendat aastat on Eesti mainekaim ülikool Tartu ülikool. Kõrgeima hinnangu andsid Tartu ülikoolile 15-19-aastased noored. Enim hinnati Tartu ülikooli kõrgetasemelist haridust ning lõpudiplomi väärtust tööturul.

Kui paluda 15-74-aastastele elanikel nimetada üks Eesti ülikool, siis kõige sagedamini kõlab Tartu ülikooli nimi (86%) – võrreldes eelmise aastaga mainiti tänavu Tartu ülikooli 5% enam. Sealhulgas nimetas 52% inimestest Tartu ülikooli esmajärjekorras. 82% vastanutest pidas Tartu ülikooli kõige mainekamaks ülikooliks Eestis. Kõrgeima mainehinnangu andsid Tartu ülikoolile 15-19-aastased noored, kelle hulgas on nii tänased kui ka homsed ülikooli sisseastujad.

Võrreldes teiste ülikoolidega tõsteti esile tihedat konkurentsi Tartu ülikooli sisseastumisel. „See on meie jaoks kvaliteedinäitaja, sest Tartu ülikooli minimaalne sisseastumislävend on võrreldes teiste Eesti ülikoolidega kõrgem,“ toonitas Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik, lisades, et kõrgem lävend täidab ülikooli peamist prioriteeti – võtta vastu vaid parimad tudengikandidaadid ning tagada seeläbi Tartu ülikooli kõrge õppekvaliteet, mis on TÜ üheks sambaks.

Vastajate hinnangul on Eesti mainekaima ülikooli tuntuse aluseks kõrgetasemeline haridus, usaldusväärsus ning tööturul hinnatud lõpudiplom, millega kaasnevad õpitaval erialal töötamiseks vajalikud teadmised ja oskused. Ära on märgitud ka Tartu ülikooli edukad vilistlased, kelle tegevus praegustel ametialadel peegeldavad Tartu ülikoolis omandatud teadmisi ja oskusi.

Tartu ülikooli mainekaks pidajate ring on lai, keskmisest veidi enam on nende seas 25-34-aastaseid, kõrgharidusega inimesi, juhte ja tippspetsialiste ning kõrgema sissetulekuga inimesi.

TNS Emori maineuuring on ülikoolide poolt oodatuim uuring, mis kajastab juba seitsmendat aastat usaldusväärselt elanikkonna arvamust Eesti ülikoolide kohta. Uuring viidi läbi 15–74aastaste elanike seas käesoleva aasta 15.–29. aprillini. Uuringus osales 1014 inimest.

Lisainfo: Jaan Rosental, TÜ turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja, tel: 737 6540, 511 8593, e-post: jaan.rosental@ut.ee;
Jaanika Hämmal, TNS Emor, tel: 6268 531, e-post: jaanika.hammal@emor.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja