Vabade kunstide professori Arvo Pärdi loengusari jätkub

Kolmapäeval, 20. novembril kell 14.15 on kõik huvilised oodatud Tartu ülikooli aulasse kuulama vabade kunstide professori ametisse nimetatud maailmakuulsa helilooja Arvo Pärdi seminarisarja „Sõna ja muusika: seminarid Arvo Pärdi loomingust” kolmandat seminari "Tintinnabuli - Pärdi helikeele grammatika".

Sel korral on teemaks Tintinnabuli – Pärdi helikeele grammatika. Loeng käsitleb 1976. aastal sündinud tintinnabuli-stiili tehnilisi aluseid ja ideelist tausta.

Loengu peab Eesti teatri- ja muusikaakadeemia professor Toomas Siitan.

Pärt on valitud 2013/2014. õppeaastal vabade kunstide professori ametisse. Vabade kunstide kutsutud professori ametikoht on TÜ filosoofiateaduskonnas loodud ülikooli liikmeskonna vaimsuse ja loovuse mitmekülgseks arendamiseks.

Vabade kunstide professori nimetab rektor ametisse üheks akadeemiliseks aastaks. Alates 1993. aastast on TÜ vabade kunstide professori ametit pidanud teiste hulgas Hando Runnel, Jüri Arrak, Jaan Kross, Elmo Nüganen, Vello Salo, Sirje Helme, heliloojatest Veljo Tormis ja Helena Tulve.

Vaata ka vabade kunstide professori Arvo Pärdi loengusarja esimest kahte seminari:

Avaseminar

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"146712","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Teine seminar

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"150531","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Kõik huvilised on väga oodatud!

Lisainfo: Ene Paldre, kultuuriteaduste ja kunstide instituudi kunstide osakonna õppekorralduse spetsialist, tel: 737 5669, e-post: ene.paldre@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja