Video: õppeaasta avaaktus ülikooli aulas

Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser avas esmaspäeval, 3. septembril ülikooli aulas 2018/19. õppeaasta avaaktuse. Oma kõnes tervitas rektor üliõpilasi ja ülikooliperet ning tutvustas rektoraadi liikmeid.

„Ülikool on alustala, vundament, millel seisab kogu meie ühiskonna küps eneseteadvus ja iseolemine,“ rääkis Asser. „Selle vastutusrikka rolli täitmine eeldab ülikooliperelt vastavat vaimsust ja vastutustunnet.“

Toomas Asseri rektoraati kuuluvad õppeprorektor Aune Valk, teadusprorektor Kristjan Vassil, arendusprorektor Erik Puura, kantsler Meelis Luht, finantsjuhi kohusetäitja Kalle Hein, akadeemiline sekretär Andres Soosaar, humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan prof Margit Sutrop,  sotsiaalteaduste valdkonna dekaan prof Raul Eamets, meditsiiniteaduste valdkonna dekaan prof Margus Lember, loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekaan prof Peeter Burk.

Mari-Liis Pintson
pressinõunik